Sportovní speciály na výstavě Motocykl 2009

Na letošní výstavě Motocykl 2009 byla krom klasických sériových motocyklů k vidění i řada sportovních speciálů. Pojďme si alespoň některé z nich trochu představit.

Sportovní speciály na výstavě Motocykl 2009

Aprilia RSW 250 LE

Ostrý speciál z Grand Prix s číslem 52 (jehož jezdce asi netřeba ani představovat) byl k vidění na stánku Aprilie. Vodou chlazený dvoutakt o výkonu přes 105 koní při 12 500 otáčkách váži přibližně 100 kg a Lukáš s ním pojede již 12. dubna na okruhu Losail velkou cenu Kataru.

Honda CBR 1000 RR

V pravém křídle Průmyslového paláce poutala pozornost expozice Hondy především červeno-modro-bílý Fireblade s číslem 69 Ondry Ježka – jezdce týmu MS Racing. Ondra se s tímto strojem účastní Mistrovství světa Superbike ve třídě Superstock FIM Cup 1000 a jeho podpis mohli zájemci získat v sobotu.

Honda CBR 600 RR

Další Honda, tentokráte šestková, stála na balkoně Malé sportovní haly. Patřila Patriku Vostárkovi, nadějnému jezdci týmu K+L Intermoto Czech. Patrika, jedoucího světový šampionát supersportů, čeká po dvou smolných závodech (v Austrálii a Kataru) start ve španělské Valencii. Držme mu tedy pátého dubna palce.

KTM 690 LC4 Rally

V útrobách Malé sportovní haly určitě nešlo přehlédnout žluto-bílou KTM Davida Pabišky. Účastník letošního náročného Dakaru jedoucího v týmu KM Racing dojel po smolném průběhu soutěže na 65. místě. Se svým motocyklem se třiatřicetiletý borec z Liberce hodlá letos účastnit dvou závodů Baja Cupu (ve Španělsku a Maďarsku) a u nás ho fanoušci mohou spatřit v rámci MČR Enduro Cros-Country. Vrcholem sezony bude po Davida opět „jihoamerický“ Dakar 2010.

Yamaha WR 450 F

Yamaha Martina Macka, dalšího účastníka Dakarské Rallye 2009, nebo také čtyřkolka Oldřicha Bražiny, byly k vidění na stánku našeho portálu Motorkáři.cz/Quadmania.cz. Martin jedoucí v týmu Yamaha Europe dokončil Rallye Dakar 2009 na skvělém 18. místě celkově (a vítězství v kategorii Marathon mu uniklo jen kvůli protestu konkurenta), Olda s dřívějším strojem Josefa Macháčka a motorem KTM na celkově 5. místě mezi čtyřkolkami.
Martinova motorka je postavena pro třídu Marathon, tedy pouze ze sériových dílů vybraných z katalogů výrobců, nezměněn musel zůstat rám, kyvka, většina motoru a další díly, které jsou kontrolovány komisaři. Motorka je uzpůsobena pro minimální váhu a optimální rozložení hmotnosti. Tomu napomáhají například zadní nádrže z "kosmických" slitin používaných v letadlech.
Čtyřkolka Olina Bražiny byla postavena pro jediný ročník Dakaru, ve kterém byly zakázané dvouválce v quadech. Zástavba rakouského jednoválce do rámu z Yamahy nebyla jednoduchá záležitost na "rumunském dakaru" znamenaly problém odstoupení ze soutěže. Dva roky práce ale přivedly tento quad až na cílovou rampu v Buenos Aires.

Yamaha YZF R6

Nový stroj Michala „Indiho“ Dokoupila, rovněž v Malé sportovní hale, vzbuzoval respekt i pozornost. S krásně zbarvenou Yamahou s číslem 23 pojede Indi i letošní Tourist Trophy na Isle of Man. O průběhu příprav na tento podnik se můžete dočíst na našem serveru.

Husaberg 570 FE

Tento stroj byl k vidění v levém křídle Průmyslového paláce. Jezdí s ním v barvách Sette MX Pro racing teamu Víťa Kuklík, trojnásobný Mistr Evropy o a desetinásobný Mistr ČR enduro.

Sherco Trial 3.2 4T Racing a Sherco Enduro 5.1i

Motocykly španělsko-francouzské značky Sherco jsou známy především ve světě trialu. Ve světovém šampionátu jezdí na Shercu například Albert Cabestani ve čtyřtaktech, nebo Michael Brown ve dvoutaktech. V trialovém MČR můžeme s tímto motocyklem vidět i Jiřího Fikejze.
Motocykly Sherco budou v následující sezoňe vidět i v endurových podnicích. V MS v kategorii E1 pojede na Sercu Courvale, český ENC Racing Team se i letos objeví na „šestidenní“ v Portugalsku. Za zmínku určitě stojí i letošní novinka – motokrosová 250 4t, která do sériové výroby přijde příští rok.

KTM 690 Rally Repsol

I motocykl letošního vítěze dakarské rallye byl k vidění na letošní výstavě Motocykl 2009. Černo-oranžová LC4 s číslem 2 španělského závodníka Marca Comy stála na stánku rakouského výrobce motocyklů a těšila se značnému zájmu všech přihlížejících.

Další foto

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist