Smutek u Suzuki

Tovární tým Suzuki Grand Prix prožil v brazilském Riu další ze svých letošních propadáků, když opět nedosáhl na žádný ze světových bodů.

Smutek u Suzuki
Po havárii v kvalifikaci se John Hopkins vzdal dalšího působení v brazilské Grand Prix, když se v neděli ráno probudil s velkou bolestí a s oteklým, levým palcem. Dvacetiletý jezdec havaroval v poslední zatáčce okruhu a způsobil si několik zranění, zejména těžkých pohmožděnin na pravé noze. Okamžitý rentgen sice nepotvrdil žádnou frakturu, ale bolest vyloučila Hopkinse z odpoledního závodu.
"Opravdu to bolí. Nejsem schopen absolvovat závod a to zvlášť na tak hrbolatém okruhu jako je tento," říkal v sobotu ráno Hopkins.
Do sobotního závodu tak nastoupil na továrním stroji Suzuki pouze Kenny Roberts jr., který však přes veškerou snahu na bodovanou pozici nedosáhl. Start ze své devatenácté pozice neměl Roberts nijak oslnivý a tak cílem prvního kola projížděl až na dvacátém místě. Po odpadnutí několika jezdců skončil zklamaný "Junior" na sedmnáctém místě.
"Nedostal jsem se na body a proto jsem opravdu zklamaný," říkal Roberts po závodě. "Věděl jsem, že k bodované pozici potřebuji trochu pomoci, ale opět to vypadalo, že všichni jezdci chtějí dokončit závod a potom je pro mě velmi těžké dojet na bodovaném místě. Musel jsem jet opravdu velmi těžce, abych se dostával na 1:53, bylo to na hranici rizika a pádu."
Zklamaný byl i manažer týmu Garry Taylor, jenž kromě vysvětlení odstoupení Johna Hopkinse uvedl: "Kenny řekl vše. Všichni usilovně pracujeme na zlepšení naší situace, vše s nejlepšími úmysly. Jediné co se však počítá, jsou získané body."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist