Ryo pojede na novém modelu

Japonský tetovací jezdec továrny Suzuki Akira Ryo se zúčastní závodu MotoGP v Motegi na novém modelu stroje Suzuki GSV-R pro sezónu 2004.

Ryo pojede na novém modelu
Tovární tým Suzuki Grand Prix nemá v letošní sezóně mnoho důvodů k úsměvu na své tváři. V nadcházejícím závodě v japonském Motegi by se však mohlo vše změnit. Jezdci Kenny Roberts jr. a John Hopkins budou podpořeni nejen přítomností odborníku z japonské továrny, ale doplnění i o testovacího jezdce Suzuki, Japonce Akiru Rya. Očekávání od závodu je nejen získat nejlepší výsledek v letošní sezóně, ale také soustředění na vývoj nového modelu Suzuki GSV-R pro rok 2004.
Minulý rok získal Ryo pro Suzuki nejlepší umístnění v závodech MotoGP, když v kombinaci mokrého počasí, znalostí okruhu a důvěrného chápání problému čtyřtaktního motocyklu, dokázal dokončit závod za vítězným Valentinem Rossim na druhém místě. Tentokrát pojede v Motegi Akira Ryo na odlišném stroji, než se kterým nastupují do závodu MotoGP oficiální jezdci Roberts s Hopkinsem. Ryův stroj je vývojový, experimentální stroj, na němž továrna testuje nový motor a nový povozek pro příští sezónu. Ryův úkol v závodě není získat vysoké umístnění, ale jako testovací jezdec GSV-R se bude soustředit spíše na zisk co největšího počtu dat o tomto prototypu a tím posunout samotný vývoj směrem kupředu.
"Přicházíme ke konci těžkého období," říká manažer týmu Suzuki Grand Prix pan Garry Taylor. "Bylo by dobré získat nějaký dobrý výsledek a tím ukázat náš pokrok a naše záměry pro příští sezónu. "Jezdci, tým a členové továrny nepolevili ve svém úsilí po celý rok. Domnívám se, že všichni potřebujeme nějaký druh odměny za naše úsilí."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist