Rossi pojede s Audi sérii GT World Challenge Europe

Ital Valentino Rossi, bývalý jezdec mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP, potvrdil zájem jet automobilové závody jakmile skončí jeho kariéra jezdce na dvou kolech. Jeho sen se stal skutečností a Rossi bude letos závodit s týmem WRT a vozem Audi R8 LMS ve vytrvalostních i sprintových závodech.

Tým WRT oficiálně oznámil, že Valentino Rossi bude jezdcem šampionátu Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS. Dvaačtyřicetiletý motocyklový šampion zahajuje kariéru na čtyřech kolech s belgickým týmem, jenž je zároveň úřadujícím šampionem zmiňované série.

S vozem Audi R8 LMS bude Rossi startovat jak ve vytrvalostních, tak ve sprintových závodech. Jeho startovním číslem bude klasicky číslo #46. V obou seriálech se představí ve dvojici s jezdci Audi Sport, jejichž jména budou teprve oznámena.

„Jsem rád, že se můžu přidat k týmu WRT a to v rámci kompletního programu Fanatec GTWCE powered by AWS,“ uvedl Valentino Rossi. „Všichni vědí, že jsem byl vždy velkým fanouškem automobilových závodů a že se o klání na čtyřech kolech budu zajímat, jakmile by moje kariéra v MotoGP skončila. Nyní jsem plně k dispozici, abych se mohl věnovat programu automobilvých závodů na vysoké úrovni a s profesionálním přístupem. Tým WRT je ideální volbou, kterou jsem hledal, a už se nemůžu dočkat až zahájím nové dobrodružství v GTWCE.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 3 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist