Rossi oznámil konec s Hondou

Na mimořádné tiskové konferenci na okruhu ve Valencii oznámil Valentino Rossi hodinu po skončení závodu MotoGP svůj odchod od japonského výrobce.

Rossi oznámil konec s Hondou
Valentino Rossi a továrna Honda dnes odpoledne na mimořádné konferenci ve Valencii hodinu po závodě MotoGP potvrdili, že v roce 2004 nebudou jejich síly spojené.
Po vztahu, který trval čtyři roky, přinesl tři tituly Mistra Světa a celkem 33 vítězství v závodech Grand Prix třídy 500 ccm a MotoGP se italský velikán a japonský gigant rozcházejí. Valentino Rossi potvrdil, že na motocyklu Honda RC 211V již dosáhl všeho co mohl, a že se již těší, jak v příští sezóně bude proti němu nastupovat.
"Jsem zde abych Hondě velmi poděkoval, příští rok spolu nebudeme závodit," prohlásil Rossi na mimořádné tiskovce v depu okruhu Ricardo Torma. "Prožil jsem čtyři fantastické roky, které jsou nezapomenutelné. Získal jsem tři tituly Mistra Světa a zvítězil více či méně v 50% závodů. Vítězil jsem v normálních podmínkách, za mokra, na suchu, na oblíbených okruzích a dnes i na mém nejneoblíbenějším okruhu. Má práce na tomto motocyklu je dokončená. Jsem jezdec HRC až do 31. prosince a proto nemohu říci na kterém motocyklu budu nadále jezdit, ale mohu říci, že to bude velký problém - nyní se to zdá snad trochu bláznivé. Myslím, že všichni novináři, fanoušci a každý kdo je zapojený do tohoto sportu mohou být šťastný - příští rok bude velký boj."
Poté si vzal slovo sportovní manažer HRC pan Carlo Fiorani a pronesl svá závěrečná slova o celé záležitosti. "Každý ví, že Honda vyjednávala s Valentinem Rossim hodně dlouhou dobu. Honda se snažila učinit vše co mohla, aby Valentino zůstal. Konečné rozhodnutí nemá nic společného s penězi, sponzorstvím nebo nějaké jiné standardní smluvní situace. Jediné co je problémem, že nemůžeme nabídnou Valentinovi výzvu, kterou hledá, ale rozumíme, že chce tuto svou výzvu nalézt někde jinde."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist