První triumf Filipa Salače ve Španělsku

Juniorská část týmu Montáže Brož Racing - tým SalačRacing, vyrazil na týdenní testování do Španělska. Testy pak ve dnech 14. až 16. března zakončily první závody na španělském okruhu Navarra při Moriwaki 250 Junior Cupu.

První triumf Filipa Salače ve Španělsku
Juniorskou Moriwaki třídy Moto3 si Filip poprvé vyzkoušel 9.března ve španělském Albacete, kde jsme se teprve sžívali s novou technikou. Následně jsme se přesunuli do Valencie, kde Karmen Lopez, která nám vyřizuje veškerou agendu při španělských šampionátech, domluvila odpolední tréninky. Bohužel nám nepřálo počasí, takže jsme se bez dalších najetých kilometrů vydali do Navarry.

Páteční tréninky probíhaly nad očekávání dobře. Filip podával výborné výkony, když v prvních dvou trénincích dojel na druhém místě. Ve třetím tréninku byl až sedmý, ale to si stěžoval na prokluzování zadní gumy. Mechanici provedli menší změny v nastavení a do posledního pátečního tréninku Filip vyjel s odhodláním zaútočit na první pozici, což se mu podařilo.
V sobotní první kvalifikaci, která byla odstartována v deset hodin, Filip vybojoval své první pole position. O necelé dvě hodiny později vyjeli jezdci do druhého měřeného tréninku, ve kterém Filip obhájil nejrychlejší čas 1´56,208 sekundy a druhý v pořadí Patrik Pulkinnen na něj ztrácel sedm desetin.

Do prvního závodu Filip nastoupil z prvního místa. Po startu se ujal vedení, ale po prvním kole byl závod z důvodu pádu Marcelise Bezulskiho přerušen. Po restartu a zkráceném závodě z deseti na sedm kol, Filip opět svým soupeřům ujel a svůj první závod s přehledem vyhrál. Druhé a třetí místo patřilo švýcarským jezdcům Jarnu Kauschovi a Marcelu Brennerovi.

Druhý závod byl odstartován pár minut před sedmnáctou hodinou. Do první zatáčky Filip vyjížděl jako čtvrtý, těsně před začátkem druhého kola se zařadil na druhé místo a hned v následujícím kole se ujal opět vedení, které si s náskokem udržel až do cíle. Druhý dojel Lucas Tulovic, třetí byl Marcel Brenner.
V neděli dopoledne se Filip zúčastnil dvou volných tréninků, kde si stačil svůj čas vylepšit na hodnotu 1´55,7 sekundy. Filipovi patří velké dík, protože na juniorské MOTO3 natestoval pouze kolem 160 kilometrů. Držíme palce a přejeme mu hodně štěstí do dalšího závodu, který se koná 26.-27.dubna 2014 v holandském Assenu. Ještě před tím nás ale čeká první závod při španělském mistrovství PRE MOTO3 v Alcarrasu s termínem 18. až 20.dubna.

Poděkování patří také všem našim sponzorům, bez kterých bychom tento sport nemohli dělat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist