Proton zahájí testování pro rok 2004

Tým Proton KR zahájí s ostatními týmy po závodě ve Valencii testování pro sezónu 2004.

Proton zahájí testování pro rok 2004
Navrhnout, vyrobit, vyvíjet a závodit - to byl úkol týmu Proton KR v letošní sezóně s jejich čtyřtaktním motocyklem V5. Dlouho se tento stroj nemohl dostat na bodovaná místa, když pak konečně získal první body v japonském Motegi. V Austrálii již atakoval pozice v první desítce, když skončil na jedenáctém místě. Nyní nastoupí jezdci Robertsova týmu k dalšímu, letos však již poslednímu, boji proti silným japonským a italským továrnám.
Zpočátku sezóny, kdy jezdci nastupovali do závodů pouze na loňských modelech dvoutaktních tříválců o obsahu 500 ccm, pracovali inženýři z továrny v britském Banbury usilovně na vývoji čtyřtaktu, který tajně testovali různě po letištních plochách. První z pořádných testů absolvoval motocykl až ve francouzském Le Mans, kde s ním nastoupili Aoki a McWilliams s několika kolům během tréninku na Grand Prix Francie. Následující testování již bylo spojeno s dalším účinkováním týmu v závodech MotoGP, když se stroj doslova za pochodu vyvíjel a absolvoval střídavě několik závodů. Plného nasazení zažil stroj Proton KR V5 až od brněnské Grand Prix.
Nyní je před týmem poslední závod sezóny, který nejenže znamená konec první fáze vývoje, ale zároveň i start té druhé. Po závodě tým absolvuje testování s několika verzemi prototypů, ale i se zcela novým strojem, který má pozměněný především rám motocyklu.
"Těšíme se na tento závod, může to být pro nás další krok," říká manažer týmu Proton KR pan Chuck Aksland. "Budeme testovat nový rám, který je připravený pro rok 2004. Informace z testování přivezeme domů a vyhodnotíme tak, abychom do něj postavili nový motor. Hlava válců bude nová a nasadíme í zřejmě až po několika závodech. Posledních šest měsíců jsme závodili se čtyřtaktem. Jsme si jistí, že můžeme udělat lepší podvozek. Víme, že potřebujeme motor s větším výkonem, pracujeme na tom."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist