Proton V5 nejblíže k bodům

Nejblíže k prvním bodům byl čtyřtaktní stroj Proton KR V5 zřejmě v sobotním závodě na brazilském okruhu u Ria de Janeira.

Proton V5 nejblíže k bodům
Doposavad zřejmě nejblíže k mistrovským bodům měl čtyřtaktní stroj Proton KR V5 právě v sobotní Grand Prix Ria, kdy jej Jeremy McWilliams přivedl do cíle závodu na šestnáctém místě, osm sekund za patnáctým Ryuichi Kiyonarim. Povzbudivé pro tým Kennyho Robertse sr. je i fakt, že jeho stroj opět skončil před továrními speciály japonské Suzuki i Kawasaki.
Jezza startoval z 21. pozice, ale již cílem prvního kole projel na 17. místě. V osmém kole jeho jméno figurovalo dokonce na bodované, patnácté pozici, ale zlepšený výkon japonského mladíka Kiyonariho, McWilliamse opět odsunul na místo těsně za body.
"V jednu chvíli jsem si myslel, že bych to mohl dokázat. Musíme však ještě učinit mnoho změn, než budu moci pomýšlet na body," říkal Jeremy McWilliams v brazilském Riu. "Potřebujeme učinit změny od řidítek až po uchycení zadního kola. Vše přijde v nejbližších dnech. Dobré však je, že motor již běžel celkem dobře, jen okruh by v některých svých částech mohl být pro nás trochu laskavější. Již jsme blízko Suzuki i Kawasaki. Motor se možná trochu ke konci zpomalil, ale během první poloviny to byla legrace."
Ještě lepší začátek než McWillams měl jeho týmový kolega Nobuatsu Aoki, který startoval z páté řady. Již ve třetím kole se však Aoki propracoval až na 13. místo, nicméně v desátém kole musel japonský jezdec odstoupit pro poruchu palivového čerpadla.
"Měl jsem dobrý start a motocykl v prvních kolech také dobře pracoval," říkal smutný Aoki v sobotním podvečeru. "Užíval jsem si závod. Pak se motocykl začal zpomalovat. Byl stále pomalejší a pomalejší. Nakonec jsem zajel do boxu. Byl to problém s palivovým čerpadlem. Jsem velmi zklamaný."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist