Proton KR

Kurtis Roberts získal první bod ve třídě MotoGP, Nobuatsu Aoki startoval z boxů a na body nakonec nedosáhl.

Proton KR
Nobuatsu Aoki (17. místo)
Problém vznikl v zaváděcím kole, kdy se porouchala spojka. Zajel jsem tedy zpět do boxů. Při zahřívacím kole však nepracoval dobře ani druhý stroj a tak jsem se opět vrátil do boxů k výměně motocyklu. Zahajoval jsem proto závod z boxové komunikace. Prvních deset kol bylo opravdu těžkých – zadní pneumatika, která včera dobře pracovala, neměla dnes žádnou přilnavost. Zápasil jsem se svými časy na jedno kolo, které byly o sekundu pomalejší než jsem očekával. Po deseti kolech se situace trochu zlepšila, ale to bylo již příliš pozdě. Ke konci jsem se přibližoval ke Kurtisovi, myslel jsem, že bych ho mohl dojet. Pak mě dojeli nejlepší čtyři jezdci a já musel zpomalit, abych je pustil před sebe. Má šance byla pryč. Ale dokončil jsem závod, doufám, že příště budu mít více štěstí.
Kurtis Roberts (15. místo)
Dokončil jsem závod. Trochu mě nyní bolí paže. Je to poprvé, kdy jsem absolvoval tolik kol. Můj problém nyní je, že nemohu jet usilovně na motocyklu, protože nemám dobrou přilnavost. Můžete jet na 70 %, pokud chcete jet na více procent, jedete pomaleji, protože se to začne více prokluzovat, a to již od začátku závodu. Ale dokončil jsem první závod a získal trochu zkušeností. Nyní musíme zlepšit právě přilnavost motocyklu.
Kenny Roberts sr. (majitel týmu Proton KR)
Nový stroj dokončil závod. Nyní máme pár týdnů na další úpravy výkonu strojů, potřebujeme také lepší pneumatiky. Jsme připravení na dodávku lepších pneumatik od Dunlopu. Současné pneumatiky se trochu již zlepšily, ale my začínáme zdola, bude to chvilku trvat. Učinili jsme zde na nové modifikaci motocyklu velký krok kupředu, myslím, že nám to pomůže.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist