Prezentace Ducati Marlboro Teamu

Jako vůbec první tým Mistrovství Světa třídy MotoGP se dnes oficiálně představil tovární tým Ducati Marlboro.

Prezentace Ducati Marlboro Teamu
Ve Fila Forum v italském Milanu byl dnes slavnostně představen první z týmu MotoGP letošní sezóny. Jako vůbec první tým se oficiálně prezentoval tým Ducati Marlboro se svými jezdci Troyem Baylissem a Lorisem Capirossim a jejich zcela novým strojem Ducati Desmosedici. Tovární tým Ducati se představil již se svým novým zbarvením pro nadcházející čtyři sezóny Moto Grand Prix, tedy v barvách svého hlavního sponzora cigaretového gigantu Marlboro. Slavnostní prezentace se zúčastnilo 50 vybraných zaměstnanců Duvati (30 z Bologne a 20 od zahraničních dealerů), kteří byli vybráni vnitropodnikovou loterií a měli tak možnost stanou po boku ostatních VIP hostů.
"Toto je fascinující a podněcující projekt", říkal při prezentaci ředitel Ducati Corse pan Claudio Domenicali.Jsme pyšní na to, že Marlboro, značka která v minulosti přispěla k zlepšení jak v motocyklovém tak v automobilovém sportu, si vybrala Ducati jako svého partnera na další čtyři roky. Pro Ducati vznik čtyřtaktního šampionátu znamená možnost demonstrovat svou dospělost a špičkovou technologii. Věřím, že naše zkušenosti z Mistrovství Světa Superbike nám dovolí po počátečním růstu dostat se do nejvyšších pozic této motocyklové kategorie."
"Ducati se rychle zlepšila a já jsem potěšený s tím jak všechny věci probíhají", říkal při prezentaci italský pilot italského stroje Loris Capirossi. "Víme, že to nebude tak snadné, máme o jeden rok méně zkušeností jak ostatní továrny, ale dáváme do tohoto projektu vše co jsme schopni. Máme neuvěřitelný potenciál a celá společnost pevně v tento projekt věří. Jsem si jistý, že vývoj bude rychlý a konstantní."
Od roku 1998 jezdí výhradně na strojích Ducati druhý jezdec týmu Troy Bayliss, který na prezentaci poznamenal: "Jsem rád, že můžu být část projektu Ducati Desmosedici. Motocykl je naprosto odlišný od Ducati 998, se kterým jsem jezdil v Mistrovství Světa Superbike. Zřejmě budu potřebovat více času než budu moci opravdu využít rychlost motocyklu. Také jsem nikdy na většině okruhů MotoGP nejezdil a tak se budu muset učit tyto okruhy. Nicméně se na vše velice těším. Abych řekl pravdu, jsem pyšný nato, že si mě Ducati vybrala pro projekt MotoGP."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist