Poggiali největší favorit?

Manuel Poggiali ze San Marina se po prvních testech zařadil do pozice nejvážnějšího kandidáta na světový titul.

Poggiali největší favorit?
Tovární jezdec italské Aprilie pro třídu 250 ccm, tedy mladý Manuel Poggiali při předsezónních testech potvrzuje svou formu a důrazným způsobem vhazuje svým kolegům a všem favoritům rukavici. Manuel po krátkém seznámení s pro něho novým a silnějším strojem dokázal zajet na okruhu Jerez de la Frontera fantastický čas 1:44,44 což by ho při loňské Grand Prix Španělska postavilo na post jezdce, který vyhrál kvalifikaci této třídy. O skvělém zvládnutí těžkého přechodu ze třídy 125 ccm do třídy 250 ccm přesvědčil tento bývalí Mistr Světa nejnižší třídy, který v letošním roce ve třídě čtvrtlitrů nahradí u továrního týmu Aprilie italského Mistra Světa Marca Melandriho i při posledním testování továrny Aprilie na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie. Na těžkém okruhu zajel Manuel čas 1:36,0 a nejenže byl ze všech přítomných jezdců nejrychlejší, ale především zajel čas, který by ho v kvalifikaci na závod loňského posledního podniku sezóny postavil do první řady.
Tímto časem zanechal za svými zády jedny z největších favoritů sezóny, španělskou týmovou dvojici Toni Elías (při těchto testech 1:38,2) a Fonsi Nieto (1:38,5) o více jak dvě sekundy. Porovnat Poggialiho například s nejlepší Hondou RS-W lze z výsledků prozatímních testů na okruhu Jerez, kde například Roberto Rolfo zajel letos čas 1:46,4 a tedy opět o dvě sekundy pomaleji než Poggiali.
Nyní jsou před námi první IRTA testy a v nich bude Manuel Poggiali obhajovat pozici nejrychlejšího předsezónního jezdce třídy 250 ccm. Zda se mu to povede či ne uvidíme koncem příštího týdne.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist