PČR Supermono - Most

O posledním víkendu pokračoval na mosteckém okruhu Přebor České republiky třídy Supermono.

PČR Supermono - Most
3. MOST
9.-11. 7. 2004

Týden utekl jako voda a máme tu další závod přeboru České republiky ve třídě supermono. Podobně jako minulý víkend – na mosteckém dromu, ale ve společnosti jezdců evropského šampionátu.
Do prvního měřeného tréninku vyjelo celkem 11 pilotů, z toho 8 bodujících do českého mistráku. Největším překvapením byl druhý stroj MZ u stanu Němce Kehrera. Startoval na něm syn Nico, jezdící dosud čtvrtlitry. Všem bylo jasné, že to znamená propad o jedno místo, protože tyto stroje, pod vedením Kehrera staršího, všechny starty dosud proměnily ve vítězství. Nico byl dle předpokladů nejrychlejší, následován otcem, dále s téměř čtyřsekundovou ztrátou zůstal Halm a první řadu doplnil Libor Kamenický. Na druhý trénink začalo pršet, nikdo se tudíž nezlepšil.
Supermona startovaly jako první nedělní závod. A hned kuriózně. Na startu se ulilo tolik jezdců, že byl závod zastaven a opakován, ale už jen na 9 kol. Chyběl Křen, jehož Yamaha trucovala. Nejlépe odstartoval Kamenický, ale ještě před retardérem ho předjel Kehrer starší, následován Halmem a mladým Kehrerem. Ve druhém kole již byli oba piloti MZ na čele a ujížděli svým soupeřům. S odstupem je stíhali Kamenický a Halm, následoval osamocený Cserer, pár Michel, Wilhelm, dále Zoernweg s Foerstrem a s velkým odstupem Schmidt. V polovině závodu šel Halm na třetí místo, ale v posledním kole Kamenický zabojoval a předjetí mu vrátil. Halm se ještě pokoušel o závěrečný útok v pravé pod depem, ale zradila ho technika a musel se spokojit se čtvrtým místem. Zoernweg postoupil v závěru závodu až na šesté místo, jinak zůstalo pořadí zachováno.
V celkovém pořadí stále vede Kamenický, druhý Kehrer starší ztrácí 11 bodů, třetí Halm 15 a čtvrtý Cserer 18. Dosud bodovalo celkem 12 jezdců. Šampionát pokračuje opět v Mostě a to 31.7.-1.8.
Výsledky tréninků PČR Supermono
Výsledek závodu PČR Supermono
Celkové pořadí Přeboru ČR Supermono
Z Mostu: Rejmondo

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist