Okruhové ježdění pro 125ccm

Konečně i stopětadvacítkáři mají možnost zlepšit své jezdecké dovednosti v bezpečném prostředí okruhu. Celodenní volné jízdy zakončené amatérským závodem proběhnou v sobotu 26. 6. 2010 na okruhu ve Vysokém Mýtě.

Okruhové ježdění pro 125ccm
Akce je určená pro všechny amatérské jezdce od úplných začátečníků až po zkušenější motorkáře, kteří si chtějí okusit na vlastní kůži jaké je to jezdit na okruhu a objevit v sobě závodnického ducha.

Pro začátečníky bude připravena jak teoretická instruktáž tak i praktické jízdy s instruktorem, který vás seznámí s okruhem a poradí vám jak zlepšit své schopnosti v řízení motocyklu, které se budou hodit i při jízdě v provozu. Čeká vás profesionální zajištění, od traťových komisařů, přes lékařský personál, až po technickou podporu mechaniků.

Volné jízdy a jízdy s instruktorem budou probíhat v dvacetiminutových blocích. Jízdy se dělí na čtyři kategorie (čtyřtaktní supersport, čtyřtaktní supermoto/enduro, dvoutaktní supersport , dvoutaktní supermoto/enduro) a v každé kategorii je maximální počet dvaceti jezdců. Poté budou následovat závody (pro zájemce) všech tříd na 15 kol (20 min.).
Cena za celý den ježdění je díky sponzorům přijatelných 800 Kč . Více informací a registrace naleznete na www.a1race.cz . Těšíme se na vás spolu s mediálním partnerem Motorkari.cz na okruhu !

FAQ

Udělejte to i pro dvoutakty... Já si chci taky zajezdit.
Vzhledem k zájmu a vyřešení technických potíží, které nám znemožňovali provoz 2T 125ccm jsme se rozhodli, že Vám vytvoříme 2T skupinu pro jízdy a závod.

Docela by mě zajímalo, jestli by mě tam pustili v těch zázračných jenasech s kevlarouvou textilií a chráničema.. Netušíte někdo?
V případě, že jeansy obsahují chrániče a jsou odolné vůči prodření, není to problém.

Ty jo, zajímavý.. Škoda, že nemám silnici, no .Jinak bych docela jel, ale měl bych strach, že bych se rozsekal.
Můžeš jet třídu SUPERMOTO/ENDURO. Rozhodně rizika spojená s pádem jsou menší než v běžném provozu, nemusíš se bát, že by v případě pádu o tebe a tvoji motorku nebylo postaráno. Máme vlastního doktora a mechaniky s vybavením ,včetně vozíku na odvoz motorky.

Teď budu dávat CBR do servisu, dám si tam i laďák a sportovní filtr, jsou to povolené úpravy?

Ano jsou.

Jsem začátečník, v životě jsem nejel na okruhu. Má to pro mě smysl?
Ano, určitě má. Pro úplné začátečníky je připraven instruktor, který Vás zdarma seznámí s tratí a předvede jak zlepšit své jezdecké schopnosti, které se Vám budou hodit i v běžném provozu. V případě, že i poté se budeš bát jet závod, nikdo tě nenutí. Můžeš jet jen volné jízdy.
Bude v areálu občerstvení?
Ano, bude otevřená restaurace, na místě jsou také toalety.

Můj syn bude závodit. Budu platit vstupné, když se na něj přijedu podívat?
Vstupné pro diváky je zdarma, jezdci budou určitě rádi za podporu. Můžete sedět na tribuně nebo se koukat z předzahrádky restaurace.

Je možnost na okruhu natankovat?
Přímo na okruhu ne, ale benzínová pumpa se nachází cca 50 m od vjezdu do areálu.

Jak probíhá registrace?
Nejprve se zaregistruješ na webu A1RACE, posléze zaplatíš startovné 800,- Kč na předepsaný účet, přičemž už budeš pevně zaregistrován na jízdy. A potom už stačí akorát přijet na okruh a splňovat pravidla. Na místě se dostavíš k info stanu, kde obdržíš transpondér, startovní číslo, nálepky, informace apod.

Jak zjistím v které jsem skupině? Kde najdu pravidla jízd a závodu?
Každý jezdec obdrží nálepku, podle které se bude vpouštět na okruh, dle harmonogramu jízd. Dále obdrží nálepku při technické kontrole a při rozpravě s jezdci. Pravidla se nachází na webu A1RACE ve složce dokumenty.

Jak bude probíhat závod?
U závodu budete rozděleni v kvalifikaci podle nejlepších časů určených časomírou. Samotný závod bude začínat 5 minutovým warmupem, po kterém se seřadíte na start a budete odstartováni pomocí startovacích světel. Závod je vypsán na 15 kol. Po ukončení všech závodů je v plánu společné vyhlášení.

Jedu z větší vzdálenosti, nedojedu příliš pozdě domů?
Nemusíš se bát, harmonogram je postaven tak, že jezdci, kteří přijedou z daleka, budou mít možnost dostat se za světla domů, popř. mít ráno čas dostat se na místo.
Nevím, kde se nachází vjezd do areálu.


Kudy se na jízdy dostanu?
Vjezd do areálu bude označen ukazatelem A1RACE.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist