Öhlins Tsubaki Day

Zajímavá akce proběhla před týdnem na mosteckém autodromu. Jan Halbich tu společně s Karlem Kreibichem, ředitelem společnosti Contra Praha, upořádali Öhlins Tsubaki den. Okruhové ježdění, pojaté jako oficiální rozloučení se sezonou 2009, si užil plný počet třiceti pilotů.

Öhlins Tsubaki Day
Na akci šlo především o individuální přístup k jednotlivcům, o které se staral jezdec Tomáš Mikšovský. Cílem bylo také odhalení fyzických problémů pilotů a zmapování nedostatků jejich strojů tak, aby mohli na těchto handicapech přes zimu řádně zapracovat. Díky přízni počasí a nastavenému limitu jezdců - v každé skupině na trati přítomných vždy jen 15 jezdců – se vše odehrávalo v poklidu a přátelské atmosféře.
Jezdci byli rozděleni do skupin podle výkonnosti. Důraz byl kladen především na individuální přístup ke každému jezdci. Tomu se „Tommy“ jako instruktor věnoval podle potřeby 15 -20min, prohlédl si jeho jízdní styl, ukázal mu ideální stopu a v boxech pak spoluečně rozebrali žákovu jízdu, včetně chyb a nedostatků. Poté byla možnost opět mohli vyjet na trať a vše nové vyzkoušet v reálu.
Podobný koncept byl nastaven i u motocyklů účastníků Tsubaki Öhlins dne. V boxech se pod vedením Jana Halbicha „laborovalo“ s nastavením podvozku motocyklů, sledovala diagnostika i čile diskutovalo. Účastníci tak mohli „ochutnat“ servis, který mají k dispozici často jen „profi“ jezdci.

Tomáš Mikšovský:
„Bylo mi potěšením zúčastnit se takovéto pohodové akce, kde se sešla partička skvělých lidí a kde nám počasí hrálo jednoznačně do našich karet. Počet jezdců byl omezený a tak si každý našel během své jízdy na mosteckém autodromu dostatek prostoru na to, aby „provětral“ své jezdecké dovednosti. Individuální přístup k jezdci byl velmi pozitivní koncept, který se projevil na jezdeckém pokroku jednotlivce. Z tohoto jsem měl velikou radost, což je pro nás všechny odměnou za to, že naše snažení mělo smysl a já doufám, že ještě mít bude. Musím říct, že to byla má první zkušenost v roli „instruktora“ :-) a protože nikdy není dostatek času, spolupráce s jednotlivci byla skvělá a já věřím, že se v roce 2010 znovu na závodní trati potkáme.“
Dobrou zprávou pro nás ostatní je to, že dle ohlasů pořadatelé usuzují, že se takto prožitý den účastníkům zamlouval a proto budou v podobných akcích pokračovat i v roce 2010.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.14
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist