4sr_duben
Na okruhy se vrací seriál BMW BoxerCup

V letech 2001 až 2004, pořádalo BMW pro zájemce jednotný závodní seriál s názvem BoxerCup. Nyní, po čtrnácti letech, se seriál na okruhy vrací a opět nabídne jezdcům z řad amatérů, aby porovnali své síly na identických strojích.

Počátkem nového milénia se BoxerCup jezdil na cestovních strojích R 1100S. To je dnes samozřejmě pasé a na okruhy tentokrát nastoupí R NineT Racer, tedy retro závoďák na oblíbeném základu, osazený aerodynamickou kapličkou.
Celkem je do závodního seriálu otevřeno 30 míst a idea je taková, že si každý z jezdců koupí svou motorku, kterou mu přímo v Mnichově upraví přesně podle závodní specifikace. Identické stroje budou mít všechny 110 koní výkonu, výfuky Akrapovič, tlumiče řízení Müller Präzision, pneumatiky Metzeler a upravený software od ABS.
Dále se na motorkách objeví také spojlery pod motor, kryty hlav Ilmberger a zatmavení světel, ovšem BWM zdůrazňuje, že žádná z úprav není nevratná. Jen co se na konci sezóny na motorky navěsí zpátky blinkry, zrcátka, stojany a držáky SPZ, smí je jejich majitelé zvesela používat na běžných komunikacích.
Podle zájmu a finančních možností, mohou si zájemci koupit různé balíčky. Ten základní obsahuje prakticky pouze motorku, další potom veškeré výhody včetně transportu na okruhy nebo pojištění.
První závod letošního BoxerCupu se pojede o víkendu 23-24. června na Sachsenringu v rámci ADAC Classic. Následuje Zolder v termínu 7-8. července, Schleiz 28-29. července, Lausitzring 25-26. srpna a Assen 8-9. září. Velké finále se potom strhne v Hockenheimu 29-30 září.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):
Motokatalog.czTOPlist