Moriwaki pojede v Suzuce!!!

Mamoru Moriwaki a jeho upravená Honda pojede již v úvodním závodě Mistrovství Světa na japonské Suzuce. Přispěl k tomu jednak odchod Ralfa Waldmanna od týmu Harris WCM, ale především dohoda se samotným Peterem Cliffordem.

Moriwaki Enginnering a Peter Clifford dosáhli dohody a tak se stane, že v úvodním závodě roku nahradí druhý stroj Harris WCM (uvolněný Ralfem Waldmannem) právě nový stroj Moriwaki MD 211VF. Peter Clifford nepřestával hledat náhradního jezdce za Waldmanna, vše se prozatím protahuje (že by nikdo nechtěl do MotoGP?) a tak přijal možnost nahradit své jedno místo právě strojem pana Mamoru Moriwakiho, který po okruhu bude vodit japonský testovač tohoto týmu Tamaki Serizawa.
Dohoda byla zprostředkovaná promotérem a bývalým závodníkem Rossem Hannanem, tedy člověkem, který například v roce 1981 doporučil Moriwakimu australského jezdce Wayne Gardnera, který u týmu japonského "vojevůdce" nastartoval svou skvělou kariéru. "Náhlá úprava našeho závodního plánu, se kterou jsme však spokojení, nám umožní nasadit pouze prototyp našeho stroje", říkal dnes Mamoru Moriwaki. "Stroj je sice stále ve stádiu vývoje, přesto je našim cílem skončit mezi prvními patnácti jezdci a získat tak body", naznačil plány pro první dubnový víkend pan Moriwaki.
Společnost Moriwaki Engineering slaví v letošním roce třicet let svého trvání a naposledy jsme mohli vidět stroj této firmy v závodech Moto Grand Prix v roce 1986, kdy japonský jezdec Shunji Yatsushiro jezdil na Moriwakim upraveném stroji Honda NSR 500.

Informace o redaktorovi

Motorkáři.cz - (Odebírat články autora)
Petr Štola - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist