Monza Rally Show vyhrál Rossi už posedmé

Italský motocyklový šampion Valentino Rossi má po skončení sezony čas na své závodní aktivity v oblíbené rallye. O víkendu absolvoval Monza Rally Show a tu vyhrál počtvrté v řadě a posedmé celkově. Závěrečnou soutěž Masters Show vyhrál motokrosový šampion Antonio Cairoli.

Během třídenní soutěže Monza Rally Show 2018 byl Valentino Rossi téměř k nepřekonání. Ital závodil za volantem nového Fordu Fiesta WRC Plus společně s Carlem Cassinem a jejich výkon jim nakonec stačil k celkovému vítězství, když s víc jak minutovým náskokem porazili druhé v pořadí Teemu Suninena a Marka Salminena. Na třetím místě se umístila posádka Roberto Brivio a Luca Brivio.

Nadvládu značky Ford zastavil pátý Antonio Cairoli, který závodil s Eleonorou Mori a tříletým speciálem Hyunday I20 WRC. Motokrosový šampion byl nejlepší v kategorii starších aut a v samotném závěru soutěže nastoupil s Valentinem Rossim do finále Masters Show, které vyhrál.

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatele.