Michal Prášek komentuje závody Jarní ceny Brna

O víkendu odstartovala domácí motocyklová sezona prvním závodem, který se konal pod hlavičkou CAMS na Masarykově okruhu v Brně. Po sedmiměsíční pauze a bez tréninku na motorce jsem se opravdu těšil, že zase usednu na svoje stockové BMW S1000RR týmu Pavla Roháče, tedy Roháč & Fejta motoracing.

Od prvního tréninku jsem se snažil dostat do tempa a každým výjezdem jsem zrychloval. Tréninky jsem zakončil s časem 2'06s a patřilo nám druhé místo ve třídě Superbike. V první sobotní kvalifikaci jsem dokázal zajet několik kol s časem 2'04s, což bylo pro mě opravdu motivující a cítil jsem se výborně, kvalifikaci se nám podařilo vyhrát. Druhá kvalifikace byla ještě lepší, dokázal jsem zajet rychlejší čas. Časomíra mi naměřila 2'04,0s. Moje telemetrie mi ukázala čas 2'03,99s díky cílové smyčce, kterou jsem měl o 20 metrů dál, než byla oficiální časomíra, ideální čas jsem mohl dokonce zajet ještě o čtyři desetiny rychleji.

Start do sobotního závodu jsem měl docela slušný a do první zatáčky jsem najížděl čtvrtý. Během pár zatáček jsem se dostal na druhé místo, které jsem držel po zbytek závodu. Jelo se v rychlém tempu, kde jsem nějaká kola zajížděl za 2'04s. Závod jsem, díky odstoupení závodníka přede mnou, vyhrál.

Na nedělní závod se dost ochladilo a pro nás začala loterie ohledně dobře zvolené směsi zadní pneumatiky. Nakonec jsem zariskoval a do závodu jsem dal zadní měkkou směs. Už před závodem jsem věděl, že budu muset jet hodně takticky, abych pneu udržel až do konce ve slušné kondici. Celý závod jsem jel těsně na druhém místě a vyčkával jsem na poslední kolo závodu a hledal tak dobré místo na předjetí. Poslední kolo bylo hodně divoké, kde jsme se několikrát se soupeřem předjeli. Když už jsem najížděl na prvním místě za závěrečného esíčka, tak jsem tajně doufal, že mám závod vyhraný, ale na výjezdu do cílové rovinky jsem dostal lehký highsider a na cílové čáře jsem závod projel o 0.001s za soupeřem Peškem.

Byl to pro náš tým úžasný víkend, konečně jsme mohli zase závodit. Perfektně jsme si to užili. Chtěl bych moc poděkovat Pavlovi Roháčovi a všem našim sponzorům, kteří nás drží i při v tak nelehkém období nad vodou, moc si toho vážím!

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
Vladimír Rejda - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 6 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist