Letos poprve Derbi a Lorenzo

Jestli nekdo vyznava pouze kralovskou kubaturu MotoGP a zapina svuj televizni prijimac az pozdeji, tak dnes po poledni prisel o hodne. AKTUALIZOVANO

Fantasticke zaverecne kolo stopetadvacitek v podani ctverice Dovizioso, Locatelli, Lorenzo a Stoner se rozhodne muselo libit. Nejdrive vyjel mallorsky rodak Jorge Lorenzo (nejrychlejsi v rannim Warm – Upu) z trate, propadl se az na poslední pozici této skupinky, ovšem během necelych tri kilometru se opet prodral do cela a zajistil po lonskem Riu staji Derbi a především sobe samemu vitezstvi na Dutch GP v Assenu. Za nim projeli cilovou paskou exmistr světa Roberto Locatelli na Aprilii z tymu Carrera Lucie Cechinella a dále tovarni jezdec rakouske KTM, Australan Casey Stoner (startoval z Pole – Position) a tak v Holandsku bez stupnu vitezu zustal vedouci jezdec prubezne kvalifikace MS, Andrea Dovizioso na tovarnim stroji Honda.
V poslednim kole doslo také k padu tri zavodniku, kteří bojovali priblizne o 23. místo, bohuzel v tomto padu byli krome Manuela Manny na Malaguti, jak jezdec Elitu – Grand Prix tymu, Nemec Dario Giuseppetti, tak i nas Lukas Pesek z finske staje Ajo Motorsport. Ten zacal zavod z 15. startovni pozice, po 1. kole byl vsak az 22., v dalsim okruhu se o jedno misto zlepsil, aby se behem tretiho kola propadl az na 30. pozici. Potom se sice postupne probojoval v 11. kole az na 23. misto, nakonec ovsem prislo to nestastne posledni kolo...
Marketa Janakova dojela závod na 27. miste, s jednim kole ztraty na viteze, ovšem při svém prvnim startu za Angaia Honda rozhodne nezklamala, vzdyt samotna kvalifikace do zavodu byla uz velmi pernym oriskem a to vzhledem k dannym povetrnostnim podminkam, nejen pro nasi jezdkyni.
„Byl to velmi tvrdy závod, musel jsem hodne riskovat“, komentoval závod Steve Jenkner (v cili 5.).“Byl jsem uz na dosah vedouci skupiny, bohuzel me zabrzdil Mika Kallio. Nevim, co mel za problem, v kazdem pripade me prakticky odstavil od první skupiny a ja jsem vzniklou diru kvuli chybejicimu „haku“ nebyl schopen zaplnit.“ dodal pilot tymu Rauch Aprilia.
„Chtel jsem si vyjet do posledniho kola nejaky naskok“, vysvetloval vitezny Lorenzo. „Jenze pak jsem najel do jedne zatacky prilis rychle avyneslo me to do travy. Nastesti jsem mel stesti, ze jsem mohl jet dále a nakonec jese vyhrat.“, okomentoval poslední kolo zavodu tovarni jezdec Derbi.