Kurtis Roberts oficiálně

Mladší ze synů Kennyho Robertse - Kurtis, oficiálně podepsal smlouvu s týmem Proton KR a stal se tak jezdcem týmu svého otce.

Kurtis Roberts oficiálně
Tým Proton KR včera oficiálně oznámil, že mladší syn majitele týmu Kennyho Robertse sr., tedy Kurtis Roberts, se stal druhým jezdcem, týmu a bude tak společně s japonským pilotem Nobuatsu Aokim jezdit na nových čtyřtaktních pětiválcích Proton KR V5.
Kurtis Roberts a tým Proton KR dosáhli finální dohody na začátku tohoto týdne poté, co mladý Američan absolvoval s týmem svého otce již testování na okruhu ve Valencii na konci minulého roku. Při tomto testování prokázal nejmladší z rodu Robertsů svůj talent pro čtyřtaktní motocykly, když ihned dokázal překonat nejrychlejší čas, kterého na okruhu Valencia dosáhli jezdci Protonu při Grand Prix Valencie. 25 roků starý Kurtis Roberts vstupuje do šampionátu MotoGP poté, co dokázal v americkém šampionátu AMA Pro Racing získat celkem tři tituly (jeden ve třídě Supersport a dva ve třídě Formula Xtreme) a především poté, co si v loňském roce zajistil nejen premiérové vítězství v nejprestižnější americké třídě AMA Superbike, ale poté, co v této třídě skončil celkově na třetím místě za vítězným duem továrny Suzuki Matem Mladinem a Aaronem Yatesem.
"Já jsem startem v MotoGP velmi vzrušený, je to pro mě to správné - okruhy, lidí, atmosféra," říkal po podpisu smlouvy Kurtis Roberts. "Je to přesně to, v čem jsem vyrůstal a kde chce každý závodník být. S motocyklem při testech ve Valencii jsem byl velmi spokojený. Vypadá to jako dobrý výchozí bod."
Pro "Kinga" Kennyho Robertse sr. to je podruhé, co bude mít toto zvláštní břemeno - syna, ve svém týmu. Nejprve to byl "malý" Kenny, který pro svého otce jezdil nejprve na Yamaze a pak na tříválcovém Modenasu KR3.
"Již jsme potřebovali mladšího a agresivního jezdce," říká Kenny Roberts na angažmá svého mladšího syna Kurtise. "Kurtis je jedním z těch chlapců, kteří jsou na tom krátkém seznamu. Jiná strana věci je, že to je můj syn a já jsem zodpovědný za tým, ve kterém závodí. Je to na mě proto větší tlak. Jedna věc však je, že dnes jsme již hodně lepší společnost, než v době, kdy zde závodil Kenny. Dává mi to více důvěry. Kurtis je velmi nadané dítě a velmi rychle zraje. Když máte talent a dosáhnete dospělosti, jste připravení na závody v Grand Prix. Kurtis však bude stejně muset zvýšit svou hru. Když jsem přišel do Evropy já, také jsem se musel hodně rychle přizpůsobit. Je to zcela bežná věc, když vstoupíte do arény, kde probíhá o hodně lepší soutěž. Myslím si, že Kurtis je na vše stejně připravený jako byl Nicky Hayden."
Profil Kurtise Robertse

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist