Konference FIM

Tři hlavní body měla středeční konference FIM, která se konala v Ženěvě.

Konference FIM
V hotelu Crowne Plaza v Ženevě se konala ve středu konference FIM, na které bylo učiněno několik zásadních rozhodnutí ohledně role a zodpovědnosti FIM v otázkách bezpečnosti, technických pravidel a spolupráce s promotéry jednotlivých šampionátů. Konference se zúčastnili hlavní představitelé FIM v čele s panem předsedou Francesco Zerbim a dále šéfy promotérských společností Dorna Sports (MotoGP - Carmelo Ezpeleta) FGSport (World Superbike - Maurizio a Paolo Flammini) a Youthstream (od roku 2004 promoter MS v motokrosu - Giuseppe Luongo).
Hlavní body konference bylo uklidnit atmosféru mezi šampionáty MotoGP a WSBK, dále přijmout oficiální stanovisko k aktivitě jezdců MotoGP ohledně bezpečnosti jejich sportu a nakonec oficiálně odsouhlasit změnu promotéra závodů Grand Prix v motokrosu.
Vypjatá atmosféra mezi dvěmi nejsledovanějšími šampionáty silničních motocyklů - MotoGP a WSBK zřejmě byla částečně urovnána, ale přesto z dějiště konference zaznívají rozpačité hlasy ohledně právě soubojů o diváka. V oficiálním prohlášení FIM zveřejněném po této konferenci se však praví: "Může být škodlivé myslet si, že jeden šampionát je důležitější než ten druhý. Pro sport a FIM, konkurenci nebo fanoušky, je každá disciplína stejně důležitá jako ta druhá, každá má svou zvláštnost. Jedna disciplína je atraktivní pro jedny, druhá zase pro jiné.
Toto je důvod proč FIM nedovolí aby mezi šampionáty nastalo nějaké nepřátelství nebo zmatek: Silniční závodní Mistrovství Světa zůstane tak jak je, bude i nadále pro vývoj prototypů, které nemají nic společného s produkčními motocykly výrobních sérii." FIM dále navrhuje v prohlášení, aby se pánové z MotoGP a WSBK sešli k dalším konzultacím a vyjasnili si svá technická pravidla.
Dále se FIM zabývala aktivitou jezdců Grand Prix, kteří žádají o slyšení ve věci vetší bezpečnosti. FIM od včerejšího dne považuje toto seskupení za oficiální skupinu a ve svém prohlášení sděluje, že s volenými zástupci bude oficiálně jednat v otázkách bezpečnosti motocyklového sportu (zvolení mluvčí byli: Valentino Rossi, Sete Gibernau, Kenny Roberts a Nobuatsu Aoki).
Poslední důležitá věc na této konferenci byla převod promoterských práv na závody Grand Prix v motokrosu ze společnosti Dorna Sports (Dorna Off-Road) na společnost Youthstream. Praktický převod se uskuteční na konci letošního roku. Práva na závody Mistrovství Světa v motokrosu i na Motokros Národů má Dorna ve svém držení do 31. prosince 2003, od 1. ledna 2004 patří práva již zmíněné společnosti, která je nyní promotérem Mistrovství Světa Supermoto a Světového poháru Snowcrossu. Dorna si i nadále ponechala práva na pořádání Mistrovství Světa v Supercrossu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist