4sr_duben
Komplikovaný úvod sezony ESBK pro Ondru Vostatka

Ve dnech 8. - 11. dubna odstartovala v jihošpanělském Jerezu letošní sezóna 2021 mistrovstvím Španělska ESBK a pro Ondru Vostatka začala značnými technickými problémy. Provázely ho celý úvodní podnik, a tak jeho výsledky v kategorii Supersport zůstaly tentokrát za očekáváním. První závod nedokončil po kolizi se soupeřem a ve druhém obsadil 12. místo.

Ondřej se na úvodní závody španělského šampionátu v Jerezu velmi těšil, protože tato trať patří mezi jeho oblíbené. Většinu času zimní přípravy trávil ve Španělsku, kde se připravoval na přechod do vyšší kategorie, aby mohl dosáhnout těch nejlepších výsledků.

Bohužel technické problémy se projevily už v prvním tréninku a provázely ho v obou tréninkových dnech. Začalo to problémy s převodovkou, poté s motorem motocyklu a po výměně motoru i s elektronikou. Ondra tak ze dvou tréninkových dní odjel jen pár kol, kdy zajížděl nový motor. Prvním tréninkem byla pro Ondru až kvalifikace, kde se ukázalo, že bez nastaveného motocyklu není možné zajet potřebné rychlé kolo. Na řešení nastavení motocyklu už nebyl čas a Ondřej nakonec v kvalifikaci obsadil 27. místo.

Ondřej se těšil, že si alespoň užije závody. V prvním závodě dobře odstartoval a posunul se o devět míst dopředu. Podařilo se mu dostat na vnitřní stopu trati, a vypadalo to, že závod se pro něj bude vyvíjet dobře. Bohužel v první zatáčce dostal Ondřej ránu na zadní kolo od soupeře jedoucího za ním. Dostal highsidera a dopadl do dalších jezdců. Došlo k hromadnému pádu pěti jezdců a závod tím pro Ondru skončil. Naštěstí zůstal nezraněn a mohl pokračovat v nedělním závodě.

V neděli se jel ranní warm up za deště. Několik jedců z tohoto důvodu warm up vynechalo. Ondřej vyrazil na trať, ale nastavení motocyklu se v těchto podmínkách neřešilo. Do závodů trať už byla opět suchá. Ve druhém závodě Ondřej neodstartoval tak dobře jako v prvním. Postupně se snažil probojovat více dopředu. Bohužel byl limitován motocyklem, který nebyl ideálně nastaven a závod dokončil na celkovém 21. místě a 12. místě v kategorii Supersportů.

„Jsem velmi zklamaný a nespokojený s tímto víkendem,“ prozradil šestnáctiletý Ondra Vostatek. „Díky technickým problémům, které jsme měli, jsem neměl možnost zajet tak, jak jsem si představoval. V prvním závodě se mi to podařilo docela dobře rozjet, ale měl jsem velkou smůlu a skončil na zemi v první zatáčce. Takže jsem rád, že se mi podařilo odjet alespoň jeden závod. Ale na motocyklu jsem se vůbec necítil dobře. Motorka mi šla špatně do zatáček a už v druhém kole jsem ztratil grip na zadní pneumatice. Snažil jsem se prokousat víc dopředu a udělat lepší výsledek, ale líp to už nešlo. Doufám, že to bylo velké ponaučení pro všechny a věřím, že příště budeme lepší.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist