Kawasaki po roce na Sepangu

Po roční zkušenosti se tovární tým opět představil v malajsijském Sepangu.

Kawasaki po roce na Sepangu
Závodem v malajsijském Sepangu zahájil australský jezdec Andrew Pitt svůj druhý rok mezi elitou motocyklového světa, když právě v Sepangu zahájil tento Mistr Světa třídy Supersport v loňském roce svou pouť po zranění Akiry Yanagawy. Andrew Pitt demonstroval své zlepšení skoro třemi sekundami, které činily rozdíl mezi časy tohoto jezdce v loňském a letošním roce. Australan se v letošním závodě nejprve vypořádal s jezdci na strojích Proton a později i se svým týmovým kolegou Garry McCoyem. Dlouho jezdil na bodovaném, patnáctém místě. Přišel však útok Alexe Barrose, který se po pádu ve druhé zatáčce vracel do závodu, Pitt tomuto útoku podlehl a nakonec skončil na nepopulárním, šestnáctém místě.
"V tomto teple to byl těžký závod," hodnotil po jeho skončení Andrew Pitt. "Nepřeji Alexu Barrosovi nic špatného, ale myslím, že kdyby nepokračoval, tak bych měl bod. Je to však závodění. Nepřestanu se snažit o lepší výsledky. Myslel jsem si, že budu zápasit s přilnavostí, ale pneumatiky dnes pracovaly dobře, obzvláště ta přední. Po asi pěti kolech trochu klesla přilnavost zadní pneumatiky, ale stále jsem byl schopný jezdit dobré časy. Když McWilliams napadal Garryho, tak do něj skoro udeřil, jel jsem v tu chvíli za nimi. Je dobré mít svůj první rok v Grand Prix za sebou, hodně jsem se naučil a učinil velký krok kupředu. Nyní je Phillip Island, můj domácí závod."
Po ranním dešti byl asfalt sepangského okruhu vyčištěný. S těmito podmínkami zápasil druhý jezdec továrního týmu Kawasaki Garry McCoy, který si stěžoval zejména na ztrátu přilnavosti. Po solidním začátku se Australan dostal na patnácté místo. Díky ztrátě přilnavosti však Garry nemohl odpovědět na útoky jak svého týmového kolegy, tak i Barrose s McWilliamsem. Nakonec si McCoy přijel až pro devatenácté místo v cíli závodu.
"Měl jsem dobrý start a dobře jsem projel první zatáčku, pak však spadl Barros a já musel jet zatáčku hodně zeširoka," vzpomíná Garry McCoy na závod v Malajsii. "Prvních osm nebo deset kol vypadalo vše dobře a já byl schopný jezdit na patnáctém místě, ačkoliv to byla velmi těžká práce kvůli McWilliamsovi, který měl několik divných průjezdů. Několikrát jsme do sebe málem vrazili, obzvláště když později začal před mým strojem křižovat. Jel jsem na hranicích motocyklu, ale později mě zradila přilnavost zadního kola. Bylo velké teplo, doufám, že příští týden na Phillip Islandu bude trochu chladněji, mělo by nám to pomoci."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist