Kawasaki dobře zahájila rok

Spokojenost u Kawasaki zejména nad zjištěním, že mohou bojovat s jezdci továrního týmu Yamahy. Nakano prohrál s Melandrim až v poslední zatáčce závodu.

Kawasaki dobře zahájila rok
Poté co se dokázal kvalifikovat na šesté pozici, skončil japonský jezdec Shinya Nakano na motocyklu Kawasaki ZX-RR v samotném závodě na dvanáctém místě. Toto umístnění je pro tovární tým japonského výrobce tím nejlepším, jak mohl zahájit letošní sezónu. Povzbuzující je vedle zisku bodů především i zjištění, že stroje Kawasaki dokáží nejen porazit konkurenční Suzuki, ale svést velké souboje s jezdci továrny Yamaha, vyjma pětinásobného Mistra Světa Valentina Rossiho. Nebýt Nakanova krátkého výletu ve druhém kole závodu mimo okruh, mohl bojovat ještě o lepší umístnění. Takto ztratil kontakt s čelní skupinou, ve které jeli oba jezdci týmu Repsol Honda společně s Lorisem Capirossim. Nakonec tedy z toho byl úchvatný souboj nejen s Makoto Tamadou, ale i s Carlosem Checou a Marco Melandrim, kterému podlehl až na výjezdu z poslední zatáčky před samotným cílem závodu.
"Motocykl se trochu smekal, znamenalo to, že jsem ztratil začátek závodu, kdy jsem se zdržel," vzpomíná Shinya Nakano. "Nemohl jsem tedy zůstat s nejlepšími jezdci a tak jsem se cítil trochu nervózní. Okolo středu závodu se motocykl usadil a já mohl odpovídat na ataky ostatních jezdců. Byl jsem schopný jezdit časy jako v kvalifikaci. Od poloviny závodu jsem měl krásný souboj s Abem, Melandrim a Checou. Zatímco jsem byl před posledním kolem schopný předjet Marca, nedokázal jsem se mu v poslední zatáčce vzepřít. Poté co jsem se kvalifikoval na šestém místě, jsem trochu zklamaný, že jsem nedokázal dokončit závod v první desítce. Na druhou stranu po svém prvním závodě s Kawasaki již vím, že jsme schopní konkurovat továrním týmům a bojovat o umístnění například s továrnou Yamaha. Celkově mohu říci, že bych sice chtěl skončit v první desítce, ale jsem nakonec spokojený."
Spokojený s výsledkem byl i týmový manažer Harald Eckl, který nejprve vyjádřil lítost nad koncem snahy Alex Hofmanna, který po špatném startu, kdy mu utichl motocykl, havaroval při své cestě za bodovaným umístněním.
"Celkově jsem spokojený s tím co dokázal dnes Shinya," říkal Harald Eckl. "Ačkoliv jsme měli včera fantastickou kvalifikaci, věděli jsme, že v závodě to bude hodně těžké. Teoreticky jsme věděli, že můžeme doufat v první desítku. Byli jsme blízko, jen ne hodně. Všichni se přes zimu zlepšili, včetně nás, jen mezera od nejlepších se moc nezměnila. To ukazuje na kvalitu tohoto šampionátu. Po tomto víkendu se již těšíme na další závody, obzvláště do Jerezu, kde jsme měli nedávno úspěšný test."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist