Jarda Huleš testoval v Brně

Tak jsem se právě vrátil z akce měsíce března, tedy z testování Jardy Huleše. Moje pocity naleznete v článku. Fotogalerie z této akce bude do konce týdne.

Jarda Huleš testoval v Brně
Tak jsem se vrátil z Masarykova okruhu v Brně kde jsem byl přítomný testům Jaroslava Huleše. Jednoznačně mohu říci, že jsem měl krásný den okořeněný zvukem mě nejbližším, tedy zvukem silničních závodních motocyklů. Nálada byla výborná, spousta srandy. Po desáté hodině vybalili mechanici loňský stroj Yamaha TZ, na kterém absolvoval polovinu loňské sezóny Taro Sekiguchi, tedy jezdec, kterého Jarda od Grand Prix České Republiky 2002 nahradil v sedle motocyklu týmu Yamaha Kurz.
V jedenáct hodin se konečně Jarda vydal na své první kilometry po brněnském okruhu. Do oběda stihl zajet sedm kol při kterých se dostal na čas 2:12. Po pizze, která byla k obědu, usedl ve 13:00 Jarda opět na motocykl a vydal se k hlavní testovací dávce, která čítala 43 kol a během které dokázal zajet Jarda výborných 2:08,1 min. Uvážím li na jakém stroji Jarda jel musím říci, že je tento čas doslova šokující a to už i například v porovnání času Jakuba Smrže na letošním A-kitu od Hondy, který zde při nedávných testech zajel čas 2:10,7. Jen škoda, že testováního bylo v letošní okurkové sezóně opravdu málo, ale o to víc bychom mohli být spokojení s výsledky v samotných závodech.
Závěrem této krátké informace mi dovolte ještě upozornění, že Jarda nebyl dnes na okruhu sám, testovali zde také další jezdci našeho mistrovství, z kterých bych chtěl upozornit například na Radka Rouse, Jiřího Fejtu nebo na loňského šampióna našich Superbiků Jiřího Trčku, ale i například na domácího Igora Kalába, který zde dnes v dopoledních hodinách prožil svůj první letošní pád. Vše se odehrálo v poslední levé zatáčce před nájezdem do cílové pravé. Iga ztratil kontrolu nad předním kolem (říkal, že zvolil příliš tvrdou směs), dlouho držel motocykl na kolenu, ale havárii se již nevyhnul. Důležité je, že jezdec zůstal bez sebemenšího zranění, vše odnesla jen kapotáž. Iga v polední pauze přivezl z domova nové kapoty a mohlo se opět vyrazit.
Samozřejmě jsem celou dnešní předem tajnou akci vyfotografoval na více jak šedesáti fotkách, do konce tohoto týdne by mělo být vše na těchto stránkách.
Jedna zpráva, která sice není z dnešního Brna, ale je z tohoto sportu. Až do zveřejnění na iDnesu byla tajná, ale nyní jí snad už můžu uveřejnit také - Lukáš Pešek odjel koncem minulého týdne testovat Yamahu týmu Vlada Častky na španělskou Cartagenu. Tam předvedl výborný výkon a se silnějším motocyklem než na jakém doposud jezdil pokořil traťový rekord pro třídu 250 ccm. Tímto výkonem si rázně řekl o páté místo v týmu nejlepšího slovenského pilota současnosti. Vedle samotného Častky budou v jeho týmu jezdit Japonec Taro Sekiguchi, Slovák Jaroslav Černý, Češka Markéta Janáková a snad tedy i Lukáš Pešek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist