Hlasy ze Saska (1)

První část ohlasů na poslední závod třídy MotoGP, který se konal na německém okruhu Sachsenring.

Hlasy ze Saska (1)
Valentino Rossi (4. místo)
To, že jsem havaroval v Riu, je skutečná hanba, protože jsem nyní mohl mít náskok 14 bodů. Před závodem jsme udělali změny v nastavení, protože jsme se domnívali,že víme kde je problém. Motocykl jel opravdu dobře, ale pneumatiky nevydržely ty věčné levé zatáčky. Pokud bych se snažil jet ostřeji, riskoval bych havárii. Ke konci závodu bylo motocykl obtížné řídit. Honda učinila další krok kupředu a my jsme stále trochu vzadu. Přinejmenším potřebujeme ke zlepšení další závod, ovšem hlavně jsem byl dnes schopen získat několik bodů. Život je vždy překvapení. Tento okruh je jedna z drah, která vyhovuje Hondě a Max odvedl opravdu dobrou práci. Můj motocykl zde opotřebovával pneumatiky více než Hondy.
Colin Edwards (5. místo)
Včera jsme nalezli pro závod dobré nastavení, ale dnes jsme učinili ještě další změny, které ve warm upu vypadaly dobře. Měl jsem dobrý start a tak jsem se pokusil jet ihned tvrdě, ale v cestě mi stál silný provoz. Předek mi od třetího kola dobře nefungoval a tak bylo opravdu obtížné projíždět zatáčky číslo 5, 6 a 7. Rád bych bojoval o pódium, ale poté, co jsem startoval tak vzadu, je páté místo dobré.
Marco Melandri (havaroval)
Celý závod byl motocykl velmi nervózní, bylo to, jako kdybych jel na divokém koni. Dokonce jsem několikrát musel zavřít plyn, abych to zvládl. Když jsem byl dlouhý a vjel do trávy, nebylo toho mnoho, co jsem mohl udělat, abych udržel motocykl a zachránil tu situaci. Jsem také zklamaný kvůli Norickovi.
Norick Abe (havaroval)
S Edwardsem a Tamadou se mi dobře jelo, proto je tento konec skutečně špatný.
Carlos Checa (havaroval)
Když jsem byl již pod plynem na výjezdu, ztratil jsem předek. Neměl jsem prostě dostatek rychlosti a byl jsem hodně nakloněný. Byla to má chyba. Potřebuji zjistit, kde jsou hranice, kdy jsem na limitu. Toto však v závodě vždy není snadné. Z tohoto víkendu si však odvážím množství cenných poznatků a tak se již těším na Donington.
Kurtis Roberts (odstoupil)
Nezvykle brzy po startu závodu začal můj motor selhávat, ve vysokých otáčkách nepracovalo dobře zapalování. Postupně se to zhoršovalo a poté jsem od sedmnáctého kola pociťoval dokonce divné chvění. Byl jsem si jistý, že s těmito všemi problémy nedokážu dokončit závod. Dnes to prostě nešlo.
Nobuatsu Aoki (havaroval)
Vypadalo to, že to bude dobrý závod. Měl jsem dobrý start, a když jsem předjel i Neila Hodgsona na Ducati, pomyslel jsem si, že s ním budu moci v závodě bojovat. Myslím si, že jsem jel příliš tvrdě. Najednou mi uklouzl zadek a já havaroval.
Sete Gibernau (havaroval)
Není toho mnoho, co mohu nyní říkat. Prožil jsem až na ten konec další dobrý víkend. Chci se velmi snažit a tak to beru klidně. Musím analyzovat co se stalo a pak opustit Německo. Je zde ještě dlouhý šampionát a tak doufám, že v Doningtonu skončí má smůla. Přijedu do Anglie s vědomím, že doposud není nic rozhodnuté, že můžu pokračovat ve své síle. Je nutné vzpamatovat se mentálně.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist