Haga a Edwards o závodě

Noriyuki Haga a Colin Edwards hovořili o závodě v japonském Motegi.

Haga a Edwards o závodě
I přes pád v prvním kole závodu třídy MotoGP pokračoval Colin Edwards dále v závodě, protože chtěl pro svůj tým získat co nejvíce dat z těžkého okruhu poblíž Tokia. Colin se jako čtvrtý jezdec připletl do kolize v úvodní zatáčce, kterou způsobil jeho mladší krajan John Hopkins z továrního týmu Suzuki.
"Přijel jsem do první zatáčky a již tam nebyl žádný prostor a tak jsem musel do štěrku," komentuje situaci Edwards. "Byl jsem schopný vrátit se do závodu a to i přestože má pneumatika byla od štěrku poškozená. Traťoví komisaři mě vůbec nepomohli a tak mě pomohl ze štěrku můj přítel Troy Bayliss, který tam havaroval také. Děkuji mu. Moje mezera od předposledního jezdce byla obrovská, ale jezdil jsem s úmyslem získat co nejvíce dat z nové přední pneumatiky pro Michelin."
Druhý jezdec týmu Noriyuki Haga startoval do závodu až z poslední řady, do které klesl po své havárii během druhé kvalifikace. Z důvodu startu z poslední řady měl Haga také dost času vyhnout se kolizi v první zatáčce. Následnou jízdou si dokázal japonský jezdec vyjet čtyři body za dvanácté místo.
Někdy je lepší začínat z poslední řady," říkal po závodě ironicky Noriyuki Haga. "Viděl jsem před sebou zmatek a dokázal jsem se mu vyhnout. Cílem prvního kola jsem tak projížděl na třináctém místě, které jsem udržel až do cíle. Byl to pro mě dobrý závod."
S výkonem nejen Hagy, ale i z přístupu Edwardse byl spokojený i ředitel projektu Aprilie pro MotoGP pan Gigi Dall'Igna, který vyzdvihl boj Noriyuki Hagy a opětovný návrat Colina Edwardse do závodu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist