GP Británie - 1. kvalifikace

Na britském okruhu Donington Park začala dnes první kvalifikací osmá Grand Prix letošní sezóny.

GP Británie - 1. kvalifikace
125 ccm:
V kvalifikaci nejslabší třídy dominoval italský mladík Andrea Dovizioso (1:38,297), který svým posledním kolem odsunul na druhé místo o pouhých 0,031 sekundy vedoucího jezdce šampionátu Daniela Pedrosu ze Španělska. Třetí byl dnes Stefano Perugini (+0,325), jenž v letošní sezóně našel svou v posledních letech ztracenou jiskru. Čtvrtým nejlepším časem doplnil provizorní, první řadu další španělský jezdec Héctor Barbera (+0,378).
Páté místo si prozatím vyjel nejlepší německý jezdec této třídy Steve Jenkner před šestým Alexem de Angelisem, sedmým Youichi Uiem a osmým Pablo Nietem. Deváté místo patří dlouho druhému Casey Stonerovi a desáté Masao Azumovi.
Thomas Lüthi z českého týmu Elit Grand Prix zaostal za nejrychlejším jezdcem o 2,553 sekundy, což mu v konečném zúčtování prvního dne vyneslo celkové 25. místo.
Aktuální výsledky z Doningtonu naleznete v sekci VÝSLEDKY.
MotoGP:
Valentino Rossi potvrdil svým dnešním vítězstvím (1:31,196 NR) v úvodní kvalifikaci svou vedoucí úlohu třídy MotoGP. Znalost okruhu proměnil v druhé místo australský jezdec Troy Bayliss, když za Rossim zaostal o pouhých 0,082 sec a to i přes svůj ranní pád. Španělský jezdec Sete Gibernau pokračoval ve svých skvělých výkonech a se ztrátou 0,331 sekundy se umístnil na třetím místě. Do první řady by se ještě po prvním dnu postavil také Carlos Checa, který za Rossim zaostal o 0,366 sekundy.
O tom, že továrna Ducati bude mít v první pětce oba stroje rozhodl svým pátým místem Loris Capirossi před šestým Olivierem Jcquem a sedmým Tohru Ukawou. Osmou pozici získal Američan Colin Edwards před devátým Maxem Biaggim a desátým Alexem Barrosem.
Letos podruhé se v první kvalifikaci představil Cliffordův tým WCM, když Chris Burns startuje na stařičkém čtyřválci ROC Yamaha a Španěl David De Gea naopak na vysloužilém Sabre V4. Oba jezdci obsadili poslední dvě místa, když především mě osobně překvapil Burns, jenž na deset let starém motocyklu zaostal za vítězným Rossim o pouhých 4,025 sekundy, ale na Nobuatsu Aokiho, jenž je ve výsledkové listině před ním, ztrácí pouze 0,018 sekundy!
Zajímavostí této třídy je i vyrovnanost mezi nejlepšími jezdci, když se jich celkem jedenáct vešlo do jedné sekundy a ještě i dvanáctý Nicky Hayden byl při své první návštěvě tohoto okruhu rychlejší než do té doby aktuální rekord okruhu.
Aktuální výsledky z Doningtonu naleznete v sekci VÝSLEDKY.
250 ccm:
Vítězem úvodní kvalifikace "naší" třídy se stal španělský jezdec Fonsi Nieto, který jedno kolo dokázal zajet za 1:33,859 minuty. Druhé místo dnes patřilo továrnímu jezdci Aprilie Manuelu Poggialimu ze San Marina (+0,507), třetí stále zraněnému Randy de Punietovi (+0,774) a čtvrté nejlepšímu Italovi Roberto Rolfovi (+0,930).
Páté místo dnes obsadil Toni Elías, šesté Naoki Matsudo, sedmé Franco Battaini, osmé Sylvain Guintoli a deváté Anthony West. Desítku nejlepších doplnil Argentinec Sebastian Porto.
Náš Jakub Smrž, jehož v Británii provázejí bolesti hlavy, horečka a s tím spojené obtížné polykáním, dosáhl na tyto poměry celkem solidního dvacátého místa (+3,454) s pouhým sekundovým odstupem na dvanáctého Stigefelta. Doufejme, že zdravotní potíže našeho jediného jezdce v Doningtonu opustí a Kuba bude moci podat vynikající výkon.
Zajímavost z této třídy míří do týmu Jaroslava Huleše, kterého v tomto podniku nahradil italský jezdec Teresio Isola. Tento mě neznámý pilot dokázal být jak ve volném tréninku, tak v první kvalifikaci, beznadějně poslední, když například za loudavou Katjou Poensgen zaostal o neuvěřitelných, víc jak šest sekund. Tragický výkon tohoto jezdce si pochopitelně všimlo i celé okolí a tak ředitelství závodu konalo a tohoto jezdce z dalšího účinkování v Doningtonu diskvalifikovalo.
Aktuální výsledky z Doningtonu naleznete v sekci VÝSLEDKY.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist