GP 250 - 2. kvalifikace

Toni Elías se stejně jako například oba jezdci Arie Molenaara nepodívá do zítřejšího závodu.

GP 250 - 2. kvalifikace
Množství pádů provázelo zmoklou kvalifikaci třídy čtvrtlitrů, když havarovali někteří jezdci, kteří si dělali do prvního závodu velké naděje. První zklamání tak prožívá španělský jezdec Toni Elías, který aspiruje v letošní sezóně na světový titul. Po včerejším nezdaru se mu ani dnes nepodařilo kvalifikovat do nedělního závodu když jeho snaha skončila v kotrmelcích stejně jako například snaha Manuela Poggialiho jenž se ovšem dokázal protlačit na předposlední místo zítřejšího startovního roštu. Pořadí na nejlepších pozicích tak určila stejně jako v ostatních třídách již včerejší kvalifikace.
Dnes byl nejrychlejší japonský "kartař" Yuki Takahashi (2:25,787) před svým krajanem Katsuyuki Nakasugou (+0,010) a třetím Manuelam Poggialim (+0,961). Čtvrté místo patřilo dalšímu japonskému jezdci Koyamovi před pátým Aoyamou, šestým De Punietem a sedmým, dalším Japoncem Tekkyu Kayo. Osmé místo patřilo Fonsi Nietovi, deváté Toni Eliasovi a desítku nejlepších uzavřel Sebastian Porto.
Naši jezdci dnes věděli, že nemohou zlepšit své včerejší výkony a tak se soustředili spíše na odjetí většího počtu kol (Smrž 13, Huleš 10) se zaměřením - neupadnout. Celkově byl dnes Kuba Smrž na šestnáctém místě a Jarda Huleš dojel na 25. místě.
Zajímavé jistě je i zjištění, že jeden z nejlepších světových vodníku - Naoki Matsudo dnes nedosáhl ani na čas, který by mu zajistil účast v závodě po dnešní kvalifikaci, když byl dnes ze všech jezdců nejpomalejší. Zřejmě kvalifikaci vypustil, protože objel pouhých pět kol.
Závod třídy 250 ccm startuje zítra v 6:30 našeho času.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist