Ducati Marlboro a Mugello

Tovární tým Ducati přiveze do Mugella nejen letošní stroje GP4, ale zkoušet v trénincích a kvalifikacích bude i loňské modely GP3. Do závodu se jezdci sami rozhodnou, který motocykl použijí.

Ducati Marlboro a Mugello
Troy Bayliss
Udělali jsme hlavní krok kupředu. Změny, které jsme učinili na GP4, mě dovolí tvrději jezdit, ale bez podstoupení rizika. Mugello by proto mohlo pro mě být dobré, je to okruh, který potřebuji. Začnu trénovat na dvou verzích, až poté se rozhodnu, který motocykl si vyberu do závodu. Motocykly jsou velmi podobné, ale mají několik rozdílů a já budu závodit na tom, který se lépe adaptuje k okruhu.
Loris Capirossi
Loňská italská Grand Prix byla pro mě opravdu začátkem dobrého období, proto doufám, že ta letošní bude stejná. Rozhodnutí použít dvě verze Desmosedici vzniklo z testu po závodě v Le Mans, ukazuje to touho Ducati vrátit se k k vrcholu. Během kvalifikace budu mít příležitost testovat oba motocykly a uvidím na jakém se budu cítit lépe. Jsem italský jezdec na italském motocyklu, a proto je Mugello pro mě důležitý závod. Je to pro mě vždy velká výzva. Jsou zde rychlé zatáčky, rychlé změny směru jízdy, zatáčky v klesání s negativním sklonem, vše znamená mnoho práce na nastavení motocyklu. Bude hodně záležet na jezdci a jeho týmu.
Claudio Domenicali (šéf Ducati Corse)
Děkuji všem v Ducati Corse, také všem našim dodavatelům, za jejich připravenost, kterou prokázali během posledních týdnů. Jsem přesvědčený, že jízda a test dvou motocyklů s podobnými charakteristikami dá Lorisu a Troyovi šanci získat nejlepší možný výsledek a zároveň nám poskytne jasné údaje v cestě našeho vývoje. Jsme v období důležitého vývoje našeho motoru, stejně jako ve vývoji motocyklu jako celku. Kvůli vývoji budeme následující úterý, ještě před odjezdem do Barcelony, opět testovat na okruhu v Mugellu, kde vedle Lorise a Troye nastoupí také tetovací jezdec Guareschi.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist