Doohan o Ducati

Mick Doohan hovořil o překvapení prvního závodu MotoGP o továrně Ducati i o jejich týmových jezdcích, kteří se dokázali oba prosadit před tovární stroje Yamaha i před stroje ostatní konkurence kromě právě Doohanovím zaměstnavatelem Honda Racing Corporation.

Doohan o Ducati
Podle Micka Doohana udává tempo závodů MotoGP opět Valentino Rossi a Honda, ovšem továrna Ducati se svými jezdci Lorisem Capirossim a Troyem Baylissem prokázali, že se nehodlají smířit s rolí všech nováčků, kteří vstoupili do nejprestižnější třídy – tedy prožít debutující rok pouze vývojem a sbírat zbylé body. Podle Doohana se italský výrobce povznesl nad tradiční soupeře Hondy, tedy nad Yamahu, Suzuki i Kawasaki. “Rossi i Honda opět vypadají velmi silně, ale výkon Ducati je překvapením, které ukazuje, že je zde nový soupeř před Yamahou a Suzuki“, říká Mick Doohan. “Pro Capirossiho, Baylisse a Ducati je fantastický úspěch dokončit v prvním závodě před třemi hlavními japonskými továrnami.“
Mick Doohan věří, že okamžitý úspěch továrny Ducati je spojený s jejích znalostí čtyřtaktních strojů ze šampionátu superbiků, kde tato italská továrna již dosáhla na devět mistrovských titulů včetně Baylissova triumfu před dvěma lety. “Ducati má mnoho znalostí v jejich závodním oddělení a Capirossi s Baylissem hojnost zkušeností“, doplňuje Doohan a dodává: “Já pracuji pro Hondu a chci jí vidět vyhrávat, ale Italové mají v motorsportu zálibu a tak uvidíme jestli mohou ohrozit Rossiho. Jsem si jistý, že Valentino je ten správný muž, ale nepřekvapí mě pokud bude Ducati opět silná“, končí svou analýzu Mick Doohan.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist