Číňan se mohl zapsat do historie

První čínský jezdec v historii Mistrovství Světa se mohl svést v závodě Moto Grand Prix třídy 125 ccm minulou neděli na okruhu Suzuka.

Číňan se mohl zapsat do historie
21 roků starý Cheung Way On z Hong Kongu se sice nedokázal kvalifikovat, když v přetěžkých povětrnostních podmínkách nedokázal zajet 107% času vítězného Alexe de Angelise, ale po rozhodnutí organizátorů a dle platných řádů FIM pro silniční motocyklové závody se mohl společně s ostatními jezdci do samotného závodu podívat i čínský pilot. Leč dle rozhodnutí samotného Cheunga nakonec tento čínský jezdec do závodu nenastoupil a to z důvodů nedostatku zkušeností.
"Od šestnácti let byl můj cíl jet Grand Prix, ale problém v Číně je sehnat dostatek financí na závody na takto vysoké úrovni", říkal Way On jenž po havárii ve volném sobotním tréninku nenastoupil se svou Hondou ani do odpolední druhé kvalifikace.
Cheung Way On se stal v roce 2001 vítězem čínského šampionátu třídy GP 125 ccm. V letech 1998 - 2000 dokázal Way On také zvítězit v přetěžkém závodě Macau Grand Prix třídy 125 ccm (závod pod názvem ACMC Trophy 125 ccm). V posledním ročníku tohoto slavného závodu v ulicích města, který se každoročně jezdí na závěr motocyklové sezóny (informace z posledního ročníku naleznete v archívu loňských článků - listopad) skončil tento čínský jezdec na druhém místě, když prohrál s Japoncem Nakaki Ryosuke o pouhých 0,498 sekundy.
Předpokládám, že vzhledem k brzké čínské Grand Prix se nám budou představovat další exotičtí jezdci v poli startujících pilotů v jednotlivých Grand Prix.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist