Chili hrozí odchodem z WSBK

Pierfrancesco Chili oznámil, že pokud se nezmění pravidla o nutnosti používat pneumatiky Pirelli, odejde ze světového šampionátu třídy Superbike.

Chili hrozí odchodem z WSBK
Další kdo vyhrožuje opuštěním světového šampionátu třídy Superbike je jeho dlouholetý účastník Pierfrancesco Chili z Itálie. Tento populární Ital překvapil svět svým kvalifikačním časem v Assenu, když dokázal jet jedno kolo jen o necelou sekundu pomaleji než Valentino Rossi s tovární RC 211V při Dutch TT. Rozhodnutí o odchodu z WSBK přikládá Chili k změně dodavatele pneumatik, když nechce jezdit na Flamminim nařízených pneu Pirelli.
“Je zde nové nařízení o pneumatikách, které se mi nelíbí,“ říká Pierfrancesco Chili. “Tento rok jezdím jen o jednu sekundu pomaleji než Rossi a já chci jezdit příští rok ještě rychleji, každý rok chci jezdit rychleji. Myslím si, že pokud toto pravidlo zavedou, tak se zpomalím. Pokud toto pravidlo nezmění, tak si nemyslím, že zde budu i příští rok.“
Vedle Chiliho oznámil o posledním víkendu své rozhodnutí také britský tým GSE Ducati, který pod sponzorem HM Plant nasazuje do WSBK Jamese Toselanda a Chrise Walkera. Tento tým oznámil v návaznosti na rozhodnutí továrny Ducati o neúčasti v tomto šampionátu, že za daných podmínek se zřejmě příští sezóny World Superbike neúčastní.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist