Catalunya - IRTA testy (1)

Dnes začalo poslední oficiální testováni pod hlavičkou IRTA na evropském kontinentu. Valentino Rossi uctil památku Barryho Sheena novým designem své přilby.

Jako poctu a vzpomínku zároveň lze považovat nádherný čin, kterým se dnes prezentoval Valentino Rossi na okruhu Catalunya při zahajovacím dnu posledních evropských IRTA testů. Valentino nastoupil s novým designem své přilby, která dostala jednak nové barvy, ale na znamení pocty nedávno zemřelého Barryho Sheena také velké číslo sedm. Zadní část Valentinovi přilby zdobí velký nápis PACE (italsky slovo Mír).
Valentino Rossi si poté dojel v prvním dnu testování pro čtvrté místo v hodnocení první části, když nejrychlejším mužem dne byl brazilský pilot Alex Barros na tovární Yamaze YZR M1. Dnešní den byl u Barcelony poznamenaný špatným počasím, když dokonce nechyběl ani déšť, který společně s poklesem teploty ukončil snahy jezdců o lepší čas již v 16:00 hodin namísto plánovaných 18:00 hod.
Zítra testování pokračuje druhým dnem. Během testování bude také první kolo soutěže továrny BMW o nejlepšího pilota kvalifikace. Skoro hodinová snaha jezdců o nejlepší čas je naplánovaná od 14:00 hod. do 14:55 hod.
Nezapomeňte také na zítřejších 14:00 hodin, kdy je vyhlášená minuta ticha za zesnulého Barryho Sheena. Britský pilot si zaslouží naší úctu, kterou bychom měli projevit alespoň tím zastavením věčného shonu na pouhou jednu minutu našeho života. Výsledky dnešních testů přinesu později.

Informace o redaktorovi

Motorkáři.cz - (Odebírat články autora)
Petr Štola - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist