BSB: Neil Hodgson ukončil kariéru

Brit Neil Hodgson, mistr světa superbiků z roku 2003, ukončil po svém těžkém pádu v Brands Hatch svou aktivní závodní kariiéru.

BSB: Neil Hodgson ukončil kariéru
Ve čtvrtek dopoledne oznámil britský jezdec Neil Hodgson překvapivě okamžitý konec své závodné kariéry. Po těžkém pádu s Yamahou R1 týmu Motorpoint 5. dubna při závodě BSB v Brands Hatch si obnovil staré zranění ramena, které utrpěl v roce 2009 při tréninku motokrossu. 

Po konzultaci s jedním renomovaným specialistou na zranění ramen v Manchesteru oznámil potom ex-mistr světa superbiků (Ducati) konec své kariéry. 


"A je to" řekl Hodgson a dále vysvětloval: "V loňském roce jsem v USA dostal defacto úplně nové rameno. Ale není natolik stabilní, aby vydrželo zátěz motocyklových závodů. Rameno se samozřejmě opět vyléčí, ale může to trvat měsíce, možná i roky. Takže by bylo zbytečné, abych dále závodil na motocyklu. Ničeho ale nelituji. Měl jsem skvělých 20 závodních roků, moje kariéra probíhala výborně". 

Hodgson závodil kromě jiného i v královské kubatuře MotoGP, v roce 1994 (32.) a 1995 (11.) s motocyklem Harris- resp. ROC-Yamaha. V roce 2004 jel potom MotoGP na satelitním motocyklu Ducati (17.).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist