TT 2022 – Zemřel Davy Morgan

Pořadatelé letošního ročníku TT na ostrově Man v pondělí oficiálně potvrdili, že Davy Morgan (52let) ze Saintfieldu v Severním Irsku zemřel na následky zranění, která utrpěl při nehodě z posledního kola závodu třídy Supersport.

Davy Morgan byl velmi zkušeným závodníkem TT, který se účastnil závodů TT od své premiéry v roce 2002. Jeho výrazná růžová přilba byla v rámci silničních závodů velmi dobře rozpoznatelná. Startoval v mnoha závodech Manx Grand Prix, Classic TT, Southern 100, North West 200, Ulster Grand Prix, Macau Grand Prix, Oliver’s Mount a irských národních závodech, přičemž v průběhu své kariéry získal řadu vítězství a umístění na stupních vítězů.

Na TT letos závodil dvacátým rokem. Pondělní závod třídy Supersport byl jeho 80. startem na TT. Jeho nejlepšími výsledky bylo sedmé místo v závodě Senior TT 2006 a o dva roky později páté místo v závodu třídy Lightweight TT. Davy Morgan získal na TT celkem 14 stříbrných a 30 bronzových replik.