TT 2019 – Závod elektromotorek vyhrál v novém rekordu Rutter

Posledním závodem nabitého čtvrtečního programu byl SES TT Zero, klání na jedno kolo v podání jezdců elektromotorek. V závodě nedal nikomu šanci ostřílený veterán Michael Rutter, který si tak na konto připsal sedmé vítězství v závodech Tourist Trophy. To vše s novým rekordem na kolo 121.91mph.

S Mugenem zajel Michael Rutter kolo za 18'34,172 sekundy, což je na elektromotorku neuvěřitelný čas a s průměrem na hodnotě 121.91mph došlo k přepsání rekordu, který mu patřil od loňského závodu a byl na hodnotě 121.824mph.

Na druhé pozici skončil John McGuinness, jenž byl u Mugenu Rutterovým týmovým kolegou a na vítězství ztratil téměř devět sekund. Po závodě McGuinness s úsměvem na tváři mimo jiné uvedl: „Velký repsekt před Michaelem, třebaže je mnohem ošklivější než já.“

Tři a půl minuty ztratil třetí v pořadí Ian Lougher, jenž je desetinásobným vítězem TT a dokázal dostat značku Mirai na stupně vítězů TT Zero. Čtvrtý Matthew Rees a pátý Allann Venter. Oba už pod hranici sta mil na hodinu.