TT 2019 – V úterý zajel nejrychleji Dean Harrison, Dokoupil šestnáctý

V úterý panovaly na ostrově Man krásné slunečné podmínky, ale celkem dost silně tam foukalo. Večer vyjeli na dráhu letos poprvé motorky tříd Superbike a Superstock, druhý kvalifikační trénink jeli jezdci třídy Supersport. Když v devět večer motorky mířily do boxů, připravovaly se na start tréninku posádky kategorie Sidecar, kde při svém debutu překvapili bratři Croweovi. Středa s ohledem na počasí může znovu představovat určité komplikace.

Nejrychlejším jezdcem prvního tréninku superbiků byl Dean Harrison, který měl perfektní poslední třetí kolo za 17'28,610 sekundy (129.53mph). Blízko 130mph mohl být druhý Conor Cummins, jenže ten uviděl černou vlajku kvůli kouři, který byl považován, že vychází z jeho stroje. Nakonec v tréninku pokračoval a na prvního ztratil téměř 12 sekund. Těsně za Cumminsem je třetí v pořadí James Hillier s kolem na hodnotě 17'40,536 (128.07mph). Michael Dunlop zajel čtvrté maximum 126.93mph a pětici nejrychlejších uzavřel s průměrem na 126.48mph Michael Rutter.

Stejně jako superbiky, tak rovněž motocykly kategorie Superstock jely v úterý letos na Manu poprvé. Dean Harrison zvládl dvě kola a byl nejrychlejší také v této kategorii s časem 17'30,197 (129.34mph). Na druhé pozici skončil se 126.63mph David Johnson, třetí je Sam West, který s maximem na 124.89mph ztratil na prvního necelých 38 sekund. Časy do Top5 zajel Lee Johnston (124.49mph) a Michael Dunlop (124.11mph).

V úterý odjeli trénink také jezdci kategorie Supersport v níž byl s kolem za 18'16,124 sekundy nejrychlejší Peter Hickman (123.92mph), který na Man dorazil z víkendových závodů BSB v Donington Parku. Na druhé pozici je Derek McGee (122.04mph), třetí Lee Johnston (121.38mph). Zkušený John McGuinness (119.93mph) je čtvrtý a první pětku uzavřel Paul Jordan (118.88mph). Výborně si vedl český závodník Michal INDI Dokoupil, jemuž s časem 19'20,967 (117.00mph) patřila šestnáctá pozice. Miroslav Sloboda byl s časem 20'09,455 (112.31mph) čtyřiatřicátý v pořadí.

Posledním bodem úterního programu byl trénink kategorie Sidecar. Na první pozici výsledkové listiny je s časem 19'41,234 (114.99mph) posádka John Holden/Lee Cain. Oba měli zdatné soupeře ve dvojici Pete Founds/Jevan Walmsley, kteří byli na 114.40mph a na nejlepší čas ztratili jen šest sekund. Na třetí pozici je Alan Founds/Jake Lowther (112.35mph), čtvrtí Tim Reeves/Mark Wilkes (112.29mph) a pátí Lewis Blackstock/Patrick Rosney (111.80mph). Vítězové závodů z roku 2018 a rekordmani okruhu Ben Birchall/Tom Birchall (111.55mph), byli se ztrátou 36,452 sekundy šestí. Velký ohlas vzbudil výkon další bratrské sestavy a zároveň nováčků Ryan Crowe/Callum Crowe (109.76mph), kteří jeli poprvé a sedmá pozice výsledkové listiny je skutečně fantastická.

Povětrnostní podmínky sice nebyly špatné, ale během dne došlo k několika pádům a to včetně zkušeného Iana Hutchinsona, který skončil na jedenácté míli, ale naštěstí vyvázl bez zranění a následně se vrátil zpět do boxů k týmu. Havaroval Paul Williams u něhož se to obešlo rovněž bez zranění. Do nemocnice musel po pádu se zraněním v oblasti krku Jason Corcoran a se zraněním nohy skončil v nemocnici také Emmett Burke. Dobrou zprávou je, že Daniel Mettam byl propuštěn z nemocnice po jeho pádu v nedělních jízdách.

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů.