TT 2018 – Závod RST Superbike vyhrál Michael Dunlop

V sobotu odstartovali na ostrově Man první závod 111.ročníku Tourist Trophy. Závod RST Superbike vyhrál Michael Dunlop (BMW), který si tak na konto připsal šestnáctý triumf. Druhý je jezdec Hondy Conor Cummins a třetí James Hiller na Kawasaki. Český závodník Kamil Holán závod dokončil na výborné dvacáté pozici (aktualizace) a má letos první bronzovou repliku.

TT 2018 – Závod RST Superbike vyhrál Michael Dunlop

Přitom to byl Dean Harrison, kdo překonal absolutní rekord TT hned v úvodním kole závodu 134.432mph. Rychlík v sedle Silicone Engineering Kawasaki převzal v Glen Helen vedení a měl 3,7 sekundy na druhého Michaela Dunlopa a třetího Petera Hickmana.

Rychlost, kterou Dean Harrison nasadil, mu umožnila vytvořit vysoký náskok na Michaela Dunlopa, a ten byl v závěru prvního kola na 11,3 sekundy. Třetí už jel Conor Cummins, protože Peter Hickman odstoupil. V závěru druhého kola Harrison vedl náskokem 16,4 sekundy, nicméně první pitstopy umožnily Dunlopovi umazat ze ztráty na vedoucího jezdce.

V závěru třetího kola Dunlop snížil ztrátu na vedení na rozdíl 11,5 sekundy a jeho cesta za Harrisonem pokračovala. Byly to poslední dvě kola, která rozhodla, protože už ve čtvrtém Dean Harrison v Sulby Crossroads odstoupil a na první pozici se tak posunul nikým neohrožen Michael Dunlop.

Závod vyhrál Michael Dunlop, který si na konto připsal 16.vítězství TT. Druhý Conor Cummins slavil na stupních vítězů TT posedmé a třetí James Hiller byl na pódiu už pojedenácté. Český závodník Kamil Holán je ve výsledcích na výborném dvacátém místě (aktualizováno), což znamená zisk bronzové repliky.

Kamil Holán byl nejdřív devatenáctý, později se v oficiálních výsledcích posunul na dvacátou pozici. Po závodě český jezdec uvedl: „Superbikovej závod byl dnes pro mě fakt hodně těžkej. Musím se přiznat, že jsem nebyl v nejlepší formě a moc mi to nesedlo. O to víc si vážím toho, že to bylo Top 20. Vlastně poprvé celkově v první dvacítce na TT. Moc děkuji klukům z týmu, kteří odvedli super práci a moc děkuji vám všem za podporu. A pevně doufám, že bude ještě líp.“

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist