NW 200 – Ve čtvrtek slavil Seeley, Hickman a Jessopp

Jezdci závodu North West 200 měli ve čtvrtek druhé kvalifikace a první tři závody. Rekordní dvaadvacátý triumf si na konto připsal vítězstvím v klání Supersport Alastair Seeley, závod třídy Superstock vyhrál Peter Hickman a první v závodu Supertwin byl Martin Jessopp. Dnem závodu letošního ročníku NW200 je sobota s celkem pěti závody.

Dvaadvacáté vítězství v závodu North West 200 si na konto připsal Alastair Seeley, jemuž se podařilo vyhrát první klání letošního ročníku HEL Performance Supersport. Blízko třiadvacátému triumfu byl Seeley v závodě třídy Superstock, ale nedokázal překonat jediného soupeře, kterým byl Peter Hickman, jenž si dojel pro vůbec první vítězství v NW200.

Prvním místem v závodu supersportů Alastair Seeley dokázal vyhrát alespoň jedno klání jedenáct let po sobě, což je neuvěřitelný výkon. „Bylo to úžasné. Na motorce se mi jelo v pohodě a bez problémů jsem si zajel svůj čas,“ uvedl osmatřicetiletý Alastair Seeley, který až do posledního kola vedl závod superstocků a byl tak blízko zisku druhého vítězství dne.

Závod kategorie SuperTwin vyhrál Martin Jessopp před Jeremy McWilliamsem a Joe Thompsonem na Patonu. „Jsem šťastný jako blecha. Dnešní večer pro nás nezačal úplně ideálně, ale skončil dobře a to je to, co se počítá,“ řekl vítěz.