NW 200 – Čtvrteční závody vyhrál Johnston, Hickman a Bonetti

Čtvrtek patřil posledním kvalifikačním tréninkům a prvním závodům letošního ročníku fonaCAB International NORTH WEST 200 with Nicholl Oils. Pole position na startu sobotního závodu superbiklů vyhrál Glenn Irwin. První závod třídy Supersport vyhrál Lee Johnston, vítězství v závodě třídy Superstock slavil Peter Hickman a v posledním klání čtvrtečního programu, závodu třídy Supertwin, dominoval Stefano Bonetti, první Ital, který vyhrál North West 200. Dnem závodu je sobota 18.května 2019.

Velká postava NW200 Alastair Seeley (Yamaha) už byl na cestě za pětadvacátým vítězstvím, jenže spadl v poslední zatáčce, čehož využil Lee Johnston (Yamaha), který první závod supersportů vyhrál. Na druhé pozici skončil Dean Harrison (Kawasaki) jemuž na vítězství scházelo 0,730 sekundy. Třetí James Hillier (Kawasaki) byl o 1,649 sekundy pomalejší. Čtvrtý Michael Dunlop (Honda) už na pódium ztratil 25,371 sekundy.

Závod (1) – Tides Restaurant Supersport

1 - Lee JOHNSTON, Yamaha – Ashcourt Racing - 27:45.100 - 116.058
2 - Dean HARRISON, Kawasaki – Silicone Engineering Racing - 27:45.830 - 116.007
3 - James HILLIER, Kawasaki – Quattro Plant Wicked Coatings - 27:46.749 - 115.943
4 - Michael DUNLOP, Honda – MD Racing - 28:10.471 - 114.316
5 - Jamie COWARD, Yamaha – PreZ Racing - 28:11.932 - 114.217
...
northwest2019_firstsupersport.pdf

Už po kvalifikaci bylo jasné, že Peter Hickman (BMW) je správně naladěn, což potvrdil v prvním závodu, který vyhrál. Glen Irwin (Kawasaki) ztatil na první místo necelé dvě sekundy, třetí Michael Dunlop (BMW) ztratil přes dvanáct sekund a musel odolat útokům čtvrtého Jamese Hilliera (Kawasaki).

northwest2019_firstsuperstock.pdf

V supertwinech vyhrál Stefano Bonetti (Paton), jenž se stal prvním Italem, který vyhrál závod NW200. Dvaačtyřicetiletý Ital překonal Jamie Cowarda (Kawasaki) a Michaela Ruttera (Kawasaki), který obsadil třetí místo.

northwest2019_firstsupertwin-a.pdf

Kvalifikaci superbiků vyhrál Glenn Irwin (Kawasaki), jemuž se jako prvnímu jezdci povedlo projet 8.9 míle dlouhý okruh časem pod čtyři minuty a dvaadvacet sekund. Čas na pole position je 4'21,767 sekundy. Rekordní kolo zajel také druhý v pořadí Dean Harrison (Kawasaki) i třetí Alastair Seeley (Ducati). První pozici na startu třídy Superstock vyhrál Peter Hickman (BMW), úterní kvalifikační časy stačili k zisku první pozice na startu závodu v případě Jamie Cowarda (Kawasaki) v Supertwinech a Alastair Seeley (Yamaha) v Supersportech.