Zraněného Smithe nahradí v příštích dvou Grand Prix Alex Lowes

Britský závodník Bradley Smith měl o víkendu bojovat o světový titul s týmem YART Yamaha Official EWC Team v posledním závodu sezony MS vytrvalostních závodů motocyklů - 8Hodin Oschersleben. Bohužel jak tým tak jezdce provázela smůla. Pro Brita přišlo zranění hned v prvním tréninku a tým sobotní dobře rozjetý závod nedokončil kvůli poruše techniky. Protože Smith teď nemůže do sedla motorky, nahradí ho Alex Lowes, jezdec stáje Pata Yamaha Official WorldSBK Team.

Zraněného Smithe nahradí v příštích dvou Grand Prix Alex Lowes

Pádem ve volném tréninku na osmihodinový závod v německém Oscherslebenu si Bradley Smith poškodil vazy v pravém koleni a způsobil hlubokou řeznou ránu ve stehně. Zranění si vyžádalo operační zákrok a čekalo se na vyjádření specialisty Dr.Mira z Barcelony. Nyní je jasné, že britský závodník tento týden nenastoupí do své domácí Grand Prix v Silverstone a nepojede ani závod v Velké ceny San Marina v Misanu.

Co je velkým překvapením tak rozhodně jméno náhradního jezdce za Bradley Smithe. Tím totiž bude rovněž britský závodník, ale z prostředí WorldSBK, pětadvacetiletý Alex Lowes. Byl to právě on, kdo od Yamahy dostal šanci si vyzkoušet prototyp MotoGP na okruhu v Brně, jako řekněme odměnu za vítězství ve vytrvalostním klání v Suzuce. Testoval s motorkou Pola Espargara, jeho výkon zaujal a jen týden po premiérovém testu má Alex Lowes před sebou skutečný křest ohněm.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist