Změny u Kawasaki? Dojedou Tamada a West celou sezónu 2008 ?

Zejména italská media rozvířila v posledních dnech "zaručené" zprávy, že se v továrních týmech Kawasaki a to jak v seriálu WSBK, tak i v MotoGP chystají personální změny...Ale více v následujících řádcích!

Změny u Kawasaki? Dojedou Tamada a West celou sezónu 2008 ?
Japonský jezdec Makoto Tamada, který v posledních třech letech v seriálu MotoGP nezajel skoro žádný výsledek a i proto nesehnal odpovídající angažmá v královské kubatuře MotoGP, se stal pro tento rok továrním pilotem Kawasaki v superbicích a bylo od něho očekáváno hodně, ale... 
Jeho výsledky v prvních čtyřech jízdách WSBK 2008 zůstaly hodně za očekáváním, 12. místo ve druhé jízdě v Qataru a 14. pozice rovněž ve druhém závodě v Austrálii je poněkud málo...Jinak totiž vždy odstavil svou ZX-10R do pitboxu. A naproti tomu muž na snímku, tedy mladý Ital Ayrton Badovini - 21 let a přicházející ze Superstocků 1000 cc - byl třeba v Losailu nejlepším jezdcem Kawasaki a to i přesto, že sedlá motocykl Kawa v poněkud podceňovaném týmu Pedercini. Není tedy divu, že se uvažuje o tom, že  Ayrton Badovini by měl na divokou kartu jet za Kawasaki jak Mugello tak i Misano v MotoGP a také prestižní 8 hodinovku v Suzuce a nahradit v týmu PSG právě japonského jezdce. 
Ovšem problémy nemá jen tým v superbicích, nepříiš růžová je i situace v MotoGP. Američan John Hopkins, který skončil u Suzuki a přešel s velkými ambicemi ke Kawasaki, je stále ještě nedoléčený a jeho start v Jerezu není vůbec jistý...!  Ovšem naděje vkládané do "Hoppera", kdy bossové Kawasaki. tedy pánové Yoda a Maeda, při prezentaci týmu v Jerezu prohlásili: "Hopkins skončí v roce 2008 v konečném pořadí lépe než v roce 2007 na Suzuki (4. místo)", jsou zatím hodně v teoretické rovině... 
A jeho stájový kolega Anthony West je úplně jiné téma...

Týmový šéf Kawasaki MotoGP, Michael Bartholemy, k problému West říká: "Nevyměním "Ant", pokud se sám nerozhodne skončit se závody MotoGP. U něho je to především problém s hlavou, myslí si totiž, že nemůže momentálně jezdit rychle na závodní motorce."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist