Závod MotoGP na vodě si v Kataru vyžádá test a souhlas jezdců

Od doby co v Kataru závodí jezdci mistrovství světa silničních motocyklů pod světly reflektorů, není možné závod odstartovat, pokud by dráha byla mokrá. Vzhledem k tomu, že okruh Losail International Circuit leží nedaleko katarské pouště, věc možná zbytečná, ale jak je vidět, časy se mění.

Závod MotoGP na vodě si v Kataru vyžádá test a souhlas jezdců

V Losail poprvé zapršelo v den závodu MotoGP v roce 2009. Tehdy klání královské kubatury přesunuli na pondělí a vše se zvládlo. Ale teď o víkendu přišli o spoustu času nu dráze právě kvůli dešti jezdci Moto2 a Moto3, kteří tam měli své poslední předsezonní testy. Navíc předpověď na tento víkend není zrovna ideální, protože tam déšť figuruje znovu, takže co s tím v době katarské Grand Prix? Šeptá se, že pokud by pršelo, závody budou za denního světla.

Nicméně jízdu pod světly a na mokré trati okruhu Losail si letos vyzkoušel Franco Uncini a Loris Capirossi, oba členové ředitelství závodu. Výsledkem bylo, že lze závodit na vodě a Michelin je v Kataru schopen nabídnout pneumatiky do mokrých podmínek. To bylo celkem překvapivé, protože jezdci nebyli zrovna nadšeni. Za umělého osvětlení je totiž problém s odrazem světla od mokrého povrchu, což nemusí být při rychlostech jakých dosahují prototypy MotoGP zrovna bezpečné.

Takže bylo sice řečeno, že jízda za mokrých podmínek je možná, ale na druhou stranu nebylo řečeno, že takový závod skutečně odstartují. Ředitel závodu Mike Webb je v této otázce trošku zdrženlivější, když hovořil s britským Motorcycle News a mimo jiné k tomuto tématu uvedl: „Není to konečné rozhodnutí, ale týmy jsme upozornili, aby se připravily na možný test, což je něco, co požadovali jezdci. Nebudeme na mokru závodit dřív než si každý jezdec tyto podmínky vyzkouší a dá k tomu svůj souhlas.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist