Zasedala Komise GP, Malajsie je nejlepší GP roku 2017

Ve Švýcarsku zasedala Komise Grand Prix, kde došlo na pár změn v technických a sportovních pravidlech pro sezonu 2018. Mimo jiné jako každým rokem vybírali zástupci Dorny, FIM a IRTA tu nejlepší Velkou cenu, a tentokrát je vítězem Malajsie s předposledním závodním víkendem roku v Sepangu.

Zasedala Komise GP, Malajsie je nejlepší GP roku 2017

Komise Grand Prix projednávala otázku zasílání zpráv z boxů na palubní desku daného závodníka. Tento sytém fungoval v letošním roce a zejména v posledním závodu sezony jej hodně využívala Ducati, jenž posílala zprávy Lorenzovi. Zřejmě, aby do budoucna nedošlo k nějakému dvojímu odesílání zpráv, je nyní jasně pravidly dáno, že zpráva, kterou tým odešle, bude okamžitě zkopírována do oficiální časomíry a TV.

Podobně jak v MotoGP bude také v šampionátech Moto2 a Moto3 soutěž v rámci mistrovství světa v kategorii týmů. V královské kubatuře bude od příštího roku soutěž pro nejlepší nezávislý tým (MotoGP Class Independent Team Trophy) a nejlépe umístěného jezdce nezávislého týmu (MotoGP Class Independent Team Rider Trophy).

Komise Grand Prix schválila žádost KTM na pět divokých karet pro Mika Kallia. Zkušební jezdec rakouského výrobce pojede v roce 2018 závody v Jerezu, Barceloně, Sachsenringu, Red Bull Ringu a na MotorLand Aragónu. Ze strany KTM je to zřejmě jedna z možností jak si Kallia udržet jako zkušebního jezdce a samozřejmě jet závod je ta nejlepší zkouška pro testované komponenty.

KTM jakožto výrobce, který má úlevy a zatím nezaznamenal stupně vítězů, má k dispozici na rok celkem šest divokých karet, nicméně pokud by v roce 2018 někdo z jejich jezdců na stupně vítězů dosáhl, z šesti by rázem byly jen tři. Proto dochází k změně, jenž spočívá v tom, že pokud daný výrobce v průběhu sezony přijde o úlevy, neztratí tím v daném roce možnost jet šestkrát divokou kartu.

Autor článku obdržel prémii 1 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist