Viñales nemá snadnou volbu, chce ale rozhodnout co nejdřív

S odchodem Jorge Lorenza od tovární Yamahy došlo k tomu, že sezona pořádně ani nezačala a už je tu otázka, kdo v příští roce pojede společně s Valentinem Rossim. Tři ladičky mají v hledáčku víc jezdců, ale veřejně už projevili zájem o Mavericka Viňalese. Jezdec Suzuki je nyní v nelehké situaci, protože dřív nebo později musí říct jednomu z dvojice velkých výrobců v MotoGP své ne.

Viñales nemá snadnou volbu, chce ale rozhodnout co nejdřív

Suzuki dala Mavericku Viňalesovi šanci vstoupit do světa, kde chce jednou závodit každý. Španěl na oplátku krok za krokem pracuje na zlepšeních GSX-RR a je stále častěji blíž umístění na stupních vítězů. V Argentině už tam málem byl, ale pak přišel nešťastný pád. Je ale jasné, že Španěl v dohledné době Suzuki na pódium dostane a pak už bude otázkou času, kdy a kdo vyhraje první závod.

Dokončit vývoj a dostat Suzuki na nejvyšší bod pódia může Maverick Viñales brát vůči Suzuki jako určitý závazek, něco, čím jim bude chtít opětovat jejich důvěru. Navíc postupný vývoj Suzuki mu může hrát do karet, protože také on má čas se postupně přizpůsobit MotoGP. Naopak u Yamahy by měl okamžitě k dispozici M1, stroj s potenciálem vyhrávat závody. Dva scénáře, dvě různé budoucnosti v kariéře jezdce MotoGP.

Vzhledem k tomu, že pro závody potřebuje udržet plnou koncentraci, musí mít v celé věci jasno co nejdřív. „Ano, potřebuji to rychle vyřešit,“ cituje Viñalese britský Autosport. „Lorenzo už se rozhodl a myslím, že je teď důležité to uzavřít a soustředit se na závodění.“

„Je to ale velmi těžké. Důvěřuji Suzuki a věřím, že mi stále dokážou ukázat výsledky. V tuto chvíli si potřebuji být jistý. Pro ten jediný krok, který učiním, a který ovlivní moji další budoucnost, potřebuji udělat pro mě tu nejlepší volbu. Důkladně zvážím názory všech mých blízkých, ale nakonec se rozhodnu podle sebe.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist