Vedení závodu důrazně trestalo pomalou jízdu

V Assenu dostali jezdci jasné pokyny k tomu, aby se již neopakoval systém čekání na rychlejší soupeře v jejichž závěsu pak zajedou rychlé kvalifikační kolo. Kvalifikace v Assenu dopadla v pořádku, ale dnes na Sachsenringu to už tak bez problému nebylo a vedení závodu potrestalo hned sedmnáct závodníků všech tří tříd. Protože je mezi penalizovanými Ene Bastianini, Karel Hanika do závodu startuje druhý. Naopak Jakub Kornfeil přišel o osmnácté místo a startuje jednadvacátý.

Vedení závodu důrazně trestalo pomalou jízdu

Nejtvrdší tresty padaly v kategorii Moto3. Jezdci (#6 Maria Herrera, #9 Jorge Navarro, #16 Andrea Migno, #17 John McPhee, #22 Ana Carrasco, #31 Niklas Ajo, #32 Isaac Viñales, #33 Enea Bastianini, #55 Andrea Locatelli, #76 Hiroki Ono, #84 Jakub Kornfeil), kteří jeli prokazatelně pomaleji a jeli v nebo v těsné blízkosti závodní stopy dle vedení závodu tak činili nezodpovědně a svoji jízdou uvedli v nebezpečí ostatní závodníky. Tito jezdci přijdou o tři pozice na startu a v ranním warm upu budou prvních deset minut sedět v boxech. Tato výstraha má být důrazným upozorněním, že to co bylo projednáno v Assenu bude platit se všemi důsledky.

Pro české fanoušky je výsledek penalizací tak půl na půl. Ta pozitivní zpráva je, že Karel Hanika bude do závodu německé Grand Prix startovat druhý. Mezi penalizovanými je ale druhý Čech Jakub Kornfeil, jemuž tak na startu připadne jednadvacátá pozice a minimum času na poslední úpravy v zahřívacím tréninku.

Celkem bylo v třídě Moto3 penalizováno jedenáct závodníků – původně druhý Enea Bastianini tak startuje pátý, Andrea Locatelli devátý, Jorge Navarro jedenáctý, Niklas Ajo třináctý, Jakub Kornfeil jednadvacátý, John McPhee třiadvacátý, Hiroki Ono šestadvacátý, Ana Carrasco sedmadvacátá, Maria Herrera jednatřicátá a Andrea Migno pětatřicátý.

Tresty za pomalou jízdu v závodní stopě v kategorii Moto2 (#3 Simone Corsi, #11 Sandro Cortese, #12 Thomas Lüthi, #19 Xavier Simeon) už nejsou tak tvrdé. Po jednom trestném bodu dostali v třídě Moto2 Simone Corsi (za pomalou jízdu v blízkosti závodní stopy zatáčky číslo jedna), Sandro Cortese, Thomas Lüthi a Xavier Simeon (za pomalou jízdu těsně při závodní stopě brzdné sekce třinácté zatáčky).

V třídě MotoGP byli potrestáni dva jezdci (#8 Hector Barbera, #63 Mike Di Meglio). Nezodpovědná jízda stále Mike Di Meglia jeden trestný bod, jeho týmového kolegu Hectora Barberu dva, protože se jednalo o opakovaný prohřešek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist