Vedení Tech3 chce vsadit na mladé závodníky

Oba současní jezdci satelitu Monster Yamaha Tech 3, Bradley Smith a Pol Esaprgaró, již mají pro nadcházející dvě sezony smlouvy s KTM, takže týmu Tech 3 nezbývá nic jiného než se poohlédnout po nových posilách. Začátkem roku avizovali, že by rádi fungovali v pozici takové juniorky tovární stáje a dnes jsou tomuto schématu možná blíž než si původně představovali. Otázkou je, zda se jim to podaří a k Folgerovi postaví podobně schopného závodníka.

Vedení Tech3 chce vsadit na mladé závodníky

Britský závodník Bradley Smith byl letos vůbec prvním jezdcem MotoGP, kdo oficiálně potvrdil přestup k jinému týmu, když podepsal smlouvu s továrním týmem KTM. Tým Tech 3 o něco později za Brita angažoval Jonase Folgera, mladého německého závodníka z prostředí Moto2. Cílem nebo možná jejich přáním pak bylo udržet si Pola Espargara.

Pol Espargaró nikdy neskrýval ambice jet továrnu a protože měl smlouvu přímo s Yamahou, pochopitelně očekával, že to bude on, kdo od příštího roku nahradí odchozího Jorge Lorenza. K Rossimu ale přijde Maverick Viñales, což byl zřejmě ten moment, kdy Espargaró vzdal naději, že jednou k továrnímu týmu tří ladiček nastoupí. Před víkendem v Katalánsku také on oznámil podpis s KTM.

Francouzský tým Tech 3 má tím pádem další volné místo a je nyní otázkou, kdo bude týmovým kolegou Jonase Folgera. Nyní se hovoří o dvou kandidátech a oba mají určité nabídky ze strany továrního týmu Suzuki. „Moc jmen nám už nezůstává,“ uvedl šéf týmu Herve Poncharal. „Pokud mluvíme o tom, že chceme mladého závodníka místo jezdce z prostředí MotoGP, tak si myslím, že jsou teď pro nás nejlepší dva kandidáti Alex Rins a Johann Zarco. S oběma teď jednáme.“

Španěl Alex Rins měl nicméně říct, že přestup do MotoGP chce spojit s továrním týmem a to i za cenu, že by v Moto2 zůstal ještě sezonu 2017. Každopádně odchod Pola Espargara v Tech 3 zřejmě tolik nečekali a nyní nebude snadné získat posilu, která by splňovala představy týmu. Tým vlastně nebyl schopen si svého jezdce vychovat v Moto2, což by teď situaci usnadnilo. Dokonce už padlo jméno Cala Crutchlowa, ale jeho návrat už asi průchodný nebude.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist