Valentino Rossi a Ducati MotoGP Night

Valentino Rossi poprvé ve svém životě navštívil továrnu Ducati. Zaměstnanci továrny mu připravili takřka královské přijetí, které napovídalo, že se jim splnil dlouholetý sen. Také fanoušci na náměstí Piazza Maggiore, kteří se zde sešli v počtu 38 000 dodali následnému večeru skvělou atmosféru.

Valentino Rossi a Ducati MotoGP Night
Naposledy, tedy konkrétně 3. prosince 2007 se na náměstí "Campioni in Piazza”, sešlo tolik lidí, aby zde tehdy slavilo první - a zatím jediný titul mistra světa - Caseyho Stonera. Po necelých čtyřech rocích později se shromáždilo 38 tisíc fanoušků, aby se zúčastnilo na "Piazza Maggiore in Bologna" první "Ducati MotoGP Night”,  tedy skoro v předvečer odletu do Kataru. 
U její příležitosti poskytl devítinásobný mistr světa Valentino Rossi následující rozhovor:

„Byl jsem zde poprvé a bylo to opravdu vzrušující. Po tolika letech u japonských továren to je jako návrat domů, protože přijetí bylo opravdu vřelé.“ řekl na úvod Vale.

Co pro Tebe Ducati po celá ta léta znamenala ?

„Byl to v první řadě velký soupeř. Když jsem ve Valencii poprvé přišel do boxů Ducati, tak to byl opravdu velmi zvláštní pocit. Přivedl mě do nich Filippo Preziosi. Čeká nás teď velmi obtížné období, protože naši soupeři jsou velmi silní.“

Jak se teď cítíš ?

„Je před námi spousta práce. Já tvrdě pracuji na tom, abych byl pro jízdu na Desmosedici v dostatečné kondici, ale už nám nezbývá mnoho času.“

Krom toho, že byl poslední test ovlivněn Tvou chřipkou, co se Ti na Desmosedici nejvíce líbí a co Ti naopak dělá největší starosti ?

„To že jsem nemohl absolvovat druhý den testů byl pro nás problém. Desmosedici disponuje velmi dobrým výkonem, ale musí být správně pochopena, nejen mnou, ale také celým mým týmem, který se mnou k Ducati přišel.“

Pokud by jsi se mohl znovu rozhodovat, šel by jsi znovu do Ducati ?

„Už jsem o tom přemýšlel několik let a toto byl ten správný čas a možná taky poslední příležitost, kdy to konečně udělat. A udělal bych to znovu. Je to ale bezpochyby obtížné a také velmi důležité pro mojí kariéru.“

Valentino Rossi také obdržel otázku na téma sjednocení Itálie, což Valentino pohotově využil proto, aby na toto téma zažertoval:

„Pro mě je to velmi důležité“ odpověděl s úsměvem „protože jsem ve skutečnosti podepsal smlouvu při výročí 150 let od sjednocení Itálie“ Video se souhrnem toho nejdůležitějšího, co se v průběhu "Ducati MotoGP Night" odehrálo. Pro ty, co nerozumí anglicky volný překlad toho co v 4.10 min říkal Nicky Hayden: „Chtěl bych vzkázat těm co Valentina nenávidí a posmívají se mu, jak mu to teď nejde, ať si svoje posměšky klidně pořádně užijí, protože si myslím, že to nebude trvat dlouho a bude zpět tam kam patří. Pak je zase smích přejde."


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 14x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist