V Misanu pracují na modernizaci okruhu

Na závodním okruhu v Misanu, který je situován v blízkosti pobřeží Jadranu, zahájili stavební práce na obnově povrchu závodní dráhy, což je součást prací vedoucí k modernizaci okruhu včetně zázemí celého areálu. Okruh bude nabízet variantu pro 3.2 kilometry dlouhou dráhu nebo standardních 4.2 kilometru pro konfiguraci Grand Prix.

V Misanu pracují na modernizaci okruhu
Dohled na stavební práce má na starosti společnost Studio Dromo, jejímž cílem je použít speciální materiály, které odolají problémům spojeným z blízkostí moře a jeho působením na dráhu. Modernizace má zlepšit úroveň bezpečnosti a zároveň snížit úroveň hluku, čímž má být závodní areál šetrnější k životnímu prostředí.

Podle projektanta Jarno Zaffelliho mají v plánu použít veškerý materiál k modernizaci čistě z italských zdrojů a po dokončení plánovaných prací se Misano stane jedním z nejmodernějších závodních okruhů světa. V Misanu mají položit přes padesát tisíc metrů čtverečních speciálního asfaltu, upravit únikové zóny, zpomalovací úseky nebo položit nové obrubníky s integrovaným odvodněním.
„Misano World Circuit akceptoval žádost MotoGP na zlepšení bezpečnostních systémů,“ uvedl bezpečnostní komisař FIM Grand Prix Franco Uncini. „Majitelé okruhu pokaždé souhlasili s podobnými žádostmi ze strany FIM a FIA, což dokazuje jejich oddanost dosáhnout na okruhu nejvyšších bezpečnostních standardů. Tyto změny rovněž zlepší zážitek v případě fanoušků a pomůžou vygenerovat větší zájem o okruh, což jak věříme letos pomůže vyprodat všechny vstupenky.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist